Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AirPods 3: informace i dohady, které kolují o nových sluchátkách Apple

Jiří Palyza 15.09.2020

Fanoušci Apple už netrpělivě očekávají novou verzi bezdrátových sluchátek AirPods 3. Svou koncepcí budou podobné  drahému modelu Pro, což se předpokládá i o funkcích.

Je to už bezmála rok, kdy Apple zcela překvapivě a bez jakéhokoliv zásadního oznámení uvedl na trh sluchátka AirPods Pro. V té době poprvé dodával u dražšího modelu aktivní potlačení šumu. Také nová generace sluchátek by měla být vybavena mnoha praktickými funkcemi.

AirPods 3: funkce a možnosti

airpods3-1

O vlastnostech připravovaných sluchátek AirPods 3 koluje na internetu mnoho zvěstí. | Zdroj: Apple

Na základě informací zpravidla dobře informovaného analytika Ming-Chi Kuo budou AirPods 3 z hlediska funkcí a designu blíž AirPods Pro, než další generací AirPods. Sluchátka by už neměla být navržena jako SMT, ale jako SiP (System-in-a-Package). To znamená, že na rozdíl od povrchové montáže SMT nejsou elektronické součástky osazeny na jedné desce s plošnými spoji, ale jde o jeden nebo více integrovaných obvodů, zapouzdřených do funkčních sestav. Ty se pak dají různě kombinovat a skládat ve více vrstvách. Apple už dříve tuto technologii použil u sluchátek verze Pro a mohlo by to být příslibem rozšíření o pokročilé funkce i v základním modelu.

Výhoda je v tom, že nové uspořádání šetří místo a umožňuje tak použití více komponent. Právě díky tomu mohou být sluchátka vybavena dalšími novými funkcemi. A díky úspoře místa jsou AirPods Pro současně i menší. Zbývá jen zjistit, zda očekávaná AirPods 3 budou aktivním potlačením šumu vybavena také.

AirPods 3: design

airpods3-2

Design AirPods 3 bude velmi pravděpodobně blízký AirPods Pro. | Zdroj: Apple

Kromě technologie SiP Apple pro nová sluchátka pravděpodobně převezme i stávající design AirPods Pro. Na rozdíl od AirPods 2 by proto měla být verze 3 o něco kratší. Ve výbavě by také měly být silikonové nástavce v různých velikostech pro pohodlné nošení. Co se týče barvy, Apple pravděpodobně zůstane věrný svému schematu a spolehne se převážně na bílou.

AirPos 3: cena a termín uvedení

airpods3-3

Design AirPods 3 bude velmi pravděpodobně blízký AirPods Pro. | Zdroj: Apple

Co se týče ceny nové generace sluchátek AirPods, zatím nejsou žádné bližší informace. Apple se pravděpodobně bude orientovat podle předchozích modelů. Teprve se uvidí, zda nový model bude cenově usazen jako vyšší segment AirPods Pro nebo spíš cenově dostupnější na úrovni AirPods 2.

Co se týče termínu uvedení nových sluchátek, odborníci jako Ming-Chi Kuo jej očekávají v první polovině příštího roku. Je však docela možné, že o sluchátkách padne slovo i během hlavního oznámení v průběhu úterní akce, 15. září 2020.

mohlo by vás také zajímat: iphone 12 Pro max – uniklé video odhaluje, jak by mohl vypadat nový model oblíbeného mobilu od apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud