Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Amazon Echo - reset do továrního nastavení

Pavel Trousil 07.07.2017

Nepracuje-li digitální asistent Amazon Echo tak, jak by měl, nebo ho třeba budete chtít někomu věnovat nebo prodat, doporučuje se resetovat zařízení do továrního nastavení. 

Jestliže se ho nechcete zbavit, ale pouze jsou s ním nějaké technické problémy, vyzkoušejte nejprve jednoduchý reset. To provedete tak, že zařízení Echo odpojíte od napájecího kabelu a necháte ho několik minut bez napájení. Pak napájecí kabel opět připojte a zařízení zapněte. Pokud tento jednoduchý reset nefunguje, budete muset provést kompletní reset zařízení. Na Echu najdete malý otvor, ve kterém je umístěno resetovací tlačítko. Opatřete si kancelářskou svorku nebo jiný nástroj (špičatou tužku) a stiskněte toto tlačítko na přibližně pět sekund. Světelný pruh na Echu se rozsvítí nejprve oranžově a následně modře. Jakmile proužek začne zářit oranžově, zařízení Echo se obnovilo do továrního nastavení a můžete je znovu nakonfigurovat pomocí aplikace Alexa.

Mladší bratříček Echa, který se jmenuje Amazon Echo Dor, se do továrního nastavení dostane ještě o něco jednodušeji, než jak bylo popsáno výše. Stačí totiž, když po dobu asi 20 sekund stisknete zároveň tlačítka »Mic Off« (vypnutí mikrofonu) a »Low volume« (snížení hlasitosti). Že k resetu došlo, poznáte podle toho, že se světelný proužek Echo Dor rozsvítí oranžově. Pak budete mít možnost znovu ho nastavit pomocí aplikace Alexa.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud