Přejít k hlavnímu obsahu

Antihackeři ve službách bank

redakce 09.11.2012
info ikonka
Zdroj:

Specializované trojské koně, jako například Citadela, dokážou vybílit mnoho bankovních účtů a stávají se noční můrou finančních institucí. Pro boj proti těmto hrozbám nyní banky najímají bývalé izraelské vojáky.

Zaváděcí cena: 1 500 dolarů. Tolik musí začínající on-line zločinci zaplatit za Citadelu. Citadela je v současné době nejefektivnějším, ale zároveň nejzrádnějším škodlivým softwarem, který dokáže potrápit uživatele on-line bankovnictví. A jako vždy je malware téměř volně k prodeji.

Jeho tvůrce doporučuje digitální krádež v „undergroundových“ fórech. Kromě základního malwaru (poslední známá verze je 1.3.4.5) se prodávají také rozšiřující moduly: například nástroj na odstranění jiných bankovních trojských koní z počítače oběti cca za 100 USD nebo modul k zaznamenání stisknutých kláves v rámci internetového bankovnictví či na on-line pokerových stránkách, také přibližně za 100 USD. Kompletní balíček (VIP Extreme Edition) včetně všech rozšíření stojí přibližně 3 000 USD. Investice ale stojí za to. „Každý den vidím, jak pachatelé vydělávají statisíce eur, dolarů nebo liber,“ říká Allesa Koll, která pracuje v RSA Security (IT bezpečnostní firma). Den za dnem prohledává „zločinecké“ vrstvy internetu, neustále sleduje činnost online podvodníků a častokrát je kontaktuje jako „tajný agent“.

Článek najdete v Chipu 12/2012.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme