Přejít k hlavnímu obsahu

AOC rozšiřuje svou nabídku o zakřivený ultraširoký monitor s USB-C

redakce 06.08.2022

Firma AOC uvádí na trh 34” (86,4 cm) monitor AOC CU34P2C. Jde o nejnovější přírůstek v řadě P2, zaměřené na podnikání. Ocení jej ale také hráči nebo milovníci filmů. 

Zakřivený (1500R) ultraširoký monitor s poměrem stran 21:9 nabízí výrazné a živé barvy a velmi vysoké rozlišení UWQHD (3440 x 1440 pixelů). Díky vestavěnému USB-C konektoru může monitor CU34P2C nabíjet a napájet notebooky výkonem až 65 W, a současně rozšiřovat jejich zobrazovací plochu. Čtyřportový USB rozbočovač monitoru umožňuje přístup k zařízením (klávesnice, myši atd.) pomocí jediného kabelu USB-C.

Rozšíření obzorů

Široký horizontální prostor monitoru CU34P2C (poměr stran 21:9 a 3440 x 1440 pixelů) může nahradit „neohrabané“ sestavy s více monitory vedle sebe. Vyhoví zejména potřebám hudebních producentů, editorů videa, streamerů a dalších. Těmto uživatelům umožní pohodlně, bez přerušení rámečky, pracovat s celou časovou osou na jednom displeji.

Ultraširokoúhlý displej lze také použít s přichycením dvou oken aplikací na dvě strany, čímž se efektivně nahrazuje sestava s více monitory za jednolitou plochu bez rámečků. Pomocí jediného kabelu USB-C může editor videa nebo hudební producent jednoduše připojit svůj notebook a začít jej nabíjet/napájet prostřednictvím CU34P2C a zároveň přistupovat k dalším zařízením napájeným přes USB, jako je externí disk, webová kamera nebo audio zařízení. To umožní čtyřportový USB hub monitoru.

Skvělý univerzál

CU34P2C je vybaven VA panelem, který vykresluje živý obraz se statickým kontrastním poměrem 3000:1 pro inkoustově hlubokou černou a bohaté, syté barvy s širokým gamutem (120 % sRGB, 89 % AdobeRGB). Díky jasu 300 nitů je obraz dobře viditelný i při jasném okolním osvětlení a nepřímém slunečním světle. Široké pozorovací úhly (178°/178°) zlepšují pohodlí při sledování pro každého dalšího uživatele, který se zároveň dívá na obrazovku.

Díky obnovovací frekvenci 100 Hz, Adaptive-Sync a dobám odezvy 1 ms MPRT / 4 ms GtG je CU34P2C kompetentním herním monitorem, stejně jako skvělým společníkem milovníků filmů s bohatým kontrastem (3000:1) a plátnem s poměrem stran 21:9. Monitor je vybaven dvěma 3W reproduktory a konektorem pro sluchátka.

Povrch stojanu CU34P2C je z kartáčovaného hliníku a je navržený tak, aby se monitor dobře vešel do moderních kanceláří a domácností. Displej je dodáván s plně ergonomickým stojanem s nastavením výšky v rozsahu 150 mm a širokými možnostmi úhlového otáčení a naklánění. Stojan lze osadit držákem AOC VESA-P2, takže na něj pak lze umístit miniPC, jako například Intel NUC, a vytvořit tak vyměnitelný systém vše v jednom.

Monitor CU34P2C certifikován podle TCO 8.0, EnergyStar 8 a ECMA Eco Declaration. Jeho displej s technologií FlickerFree zajišťuje pohodlné používání díky použití DC k úpravě jasu místo PWM, zatímco režim LowBlue v OSD snižuje únavu očí.

AOC CU34P2C je dostupný od května 2022 za doporučenou koncovou cenu 15 089 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud