Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Apka, která nabídne práci ihned pár ťuknutími do obrazovky

redakce 28.03.2017

Tradiční formy náboru lidských zdrojů v dnešním světě selhávají, a tak je nutné hledat nové způsoby. Pokud ale potřebujete sehnat někoho na určitou práci doslova do několika hodin, je tu nové řešení. Nová česká aplikace QuickJOBS pomáhá propojit zaměstnavatele a agentury s brigádníky prostřednictvím smartphonů.

 

Firmy hledající lidi na určitý typ práce mají k dispozici celou řadu možností, jak získat toho pravého. Na trhu existuje několik desítek různých způsobů, ale ani jeden z nich nenabízí okamžité doručení. Human resources (HR) systémy sice zajistí, že se k lidem, kteří by mohli splňovat zadaná kritéria, nabídky dostanou, ale zde nastává problém. Ne vždy na ně totiž mohou pružně reagovat. Zpravidla se k odpovědi dostanou až po několika hodinách, možná dnech, a zajímavá brigáda jim tak uteče.

QuickJOBS

QuickJOBS

„Pro výběr těch správných promotérů a hostesek využíváme několik různých prověřených kanálů. I tak se nám někdy stane, že domluvený člověk z nějakého důvodu práci odřekne na poslední chvíli. Je na nás, abychom našli adekvátní náhradu. O možnosti obsadit uvolněnou pozici dáme ihned vědět, ale potřebujeme, aby se informace k zájemcům dostala co nejdříve a aby na ni mohli snadno reagovat. Ne aby tak učinili až večer, kdy přijdou domů a začnou řešit e-maily,“ řekl Vít Krčmář, majitel agentury Promoteri.eu, která službu pomáhá vyvíjet na základě zpětné vazby.

QuickJOBS

QuickJOBS

Pro podnikání v tomto odvětví je nabídka jednorázových studentských brigád velmi zajímavá. Jen v Praze je v hlavní sezóně přes hlavní poskytovatele poptáváno kolem 700–1000 hostesek týdně, což je téměř 3000 zakázek měsíčně. V řeči čísel jde o trh s měsíčním obratem kolem dvou milionů korun jen pro tento úzký segment.

I proto agentura Promoteri.eu jako jedna z prvních v Česku začala využívat novou aplikaci QuickJOBS, dostupnou pro mobilní zařízení s iOS a Android pomáhající HR pracovníkům hledat lidské zdroje prostřednictvím smartphonů. S její pomocí totiž kdykoliv, a to třeba i z terénu, zadá poptávku a do několika málo minut zjistí, kdo o ni má zájem. S dotyčnými se spojí a domluví se na detailech brigády. „Mobilní aplikace je navržena pro snadnou a rychlou reakci. Každému, kdo ji používá, se nabídka práce vyhovující jeho preferencím zobrazí jako push notifikace a on si ji může detailně prohlédnout a rovnou o práci požádat na jeden dotek. Zaměstnavatel se o tom dozví a má možnost zájemcům okamžitě volat,“ řekl Dalibor Herbrich, zakladatel QuickJOBS.

Studenti a studentky nebo zájemci tedy mají vše ihned na displeji svého mobilu – a záleží jen na nich, jak rychle zareagují. Samozřejmě, že aplikaci je možné nasadit a využívat i v širší oblasti zájmu společností.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud