Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asus představuje Radeon HD 7970

redakce 09.01.2012

Asus představil grafickou kartu HD 7970 s 28nm grafickým procesorem a 3GB video paměti GDDR5. Model Asus HD 7970 je vybaven nástrojem GPU Tweak, který slouží pro přetaktování v reálném čase.

28nm výrobní proces

Nejnovější grafické procesory od společnosti AMD se po více než roce dočkaly zbrusu nového 28nm výrobního procesu. Výsledkem je lepší účinnost, nižší teploty a vyšší výkon než u předchozí generace. Grafická karta ASUS HD 7970 disponuje 3 GB video pamětí GDDR5, dokáže proto nabídnout obraz ve vyšším rozlišení, detailnější textury a vyšší frekvenci snímků, a to nejen ve hrách, ale také při přehrávání videa. Paměť navíc dostala nově rozšířenou 384bitovou sběrnici, která zrychluje datové přenosy mezi kartou a základní deskou.

 

Intuitivní ladění a zvyšování výkonu s nástrojem GPU Tweak

Společnost ASUS vybavuje všechny karty nástrojem GPU Tweak, s nímž lze naplno využít potenciál nové technologie GPU. S jeho pomocí mohou uživatelé upravovat takt grafického procesoru, napětí a rychlost ventilátoru, a to až u čtyř karet najednou – ideální řešení pro konfigurace CrossFireX. S nástrojem ASUS GPU Tweak lze dále přepínat mezi režimy 2D/3D nebo je uzamknout kvůli dosažení lepšího skóre v 3D testech. Uživatel tím získá přesnější výsledky při testování systému a vyšší skóre díky lepším hodnotám přetaktování. Tento nástroj nabízí možnost automatické aktualizace ovladače / systému BIOS a užitečnou monitorovací pomůcku, která poskytuje podrobné informace o vybraných technických parametrech. Zásluhou spolupráce společností ASUS a Techpowerup obsahuje nástroj GPU Tweak známý program GPU-Z, který poskytuje ještě spolehlivější údaje o grafické kartě.

 

Rychlejší PCI Express 3.0 a vylepšená AMD Eyefinity

Standardním rozhraním grafické karty ASUS HD 7970 je PCI Express 3.0*, jež v porovnání s PCI Express 2.0 nabízí dvojnásobnou šířku přenosového pásma. To ve výsledku umožnilo dramatický nárůst výkonu, jelikož grafická karta může se systémem komunikovat mnohem vyšší rychlostí než dříve. Silnou zbraní grafické karty ASUS HD 7970 je rovněž AMD Eyefinity – technologie, která umožňuje rozšířit zobrazení až na šest monitorů současně. Plynulejší chod a vyšší výkon technologie AMD Eyefinity u grafické karty ASUS HD 7970 ocení nejen hráči, ale také profesionální grafici či designéři. 

 

Technické parametry:

Název modelu

HD7970-3GD5

Grafické jádro

AMD Radeon HD 7970

Standard směrnice

PCI Express 3.0

OpenGL

OpenGL 4.2

Grafická paměť

3 GB GDDR5

Takt jádra

925 MHz

Stream procesory

2048

Takt paměti

5500 MHz (1375 MHz GDDR5)

Rozhraní paměti

384bitové

RAMDAC

400 MHz

Max. rozlišení DVI

2560 × 1600

Max. rozlišení D-Sub

2048 × 1536

DVI výstup

1× nativní dual-link DVI-I

1× přes adaptér mini DisplayPort na single link DVI (aktivní)

1× přes adaptér HDMI na single link DVI (pasivní)

HDMI výstup

1× nativní

HDCP kompatibilní

Ano

DisplayPort

2× nativní mini DisplayPort

Přibalené adaptéry/kabely

1× adaptér HDMI na DVI (pasivní)

1× interní datový kabel CrossFire

1× adaptér mini DisplayPort na DVI (aktivní)

1× napájecí kabel

Přibalený software

Ovladače a obslužný software ASUS

GPU Tweak

Rozměry

10,9" × 4,2" × 1,3"


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme