Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Axis představuje dvě nové řady fixních kopulových síťových kamer

redakce 28.03.2014

Řada síťových kamer AXIS Q35 je vhodná pro instalace řešení pro video dohled s nejvyššími nároky, protože nabízí rozlišení HDTV 1080p se snímkovou frekvencí 60 snímků za sekundu, elektronickou stabilizaci obrazu nebo široký dynamický rozsah díky technologii WDR. 

Společnost Axis Communications představila deset silných přírůstků do komplexních řad síťových kopulových kamer pro pevnou instalaci. Nové řady AXIS Q35 a AXIS P32, jakož i dva přírůstky do stávající řady AXIS P33, nabízejí zákazníkům všestranný výběr modelů s vhodnými vlastnostmi pro potřeby jakékoli instalace od špičkových až po cenově dostupné.

q35-p33-p32

Novou řadu AXIS Q35 tvoří modely AXIS Q3505-V pro vnitřní instalace a AXIS Q3505-VE pro instalace venkovní, oba s možností použít širokoúhlé nebo teleskopické objektivy. Kamery poskytují plynulý a stabilní video obraz v rozlišení HDTV 1080p se 60 snímky za sekundu a elektronickou stabilizaci obrazu (Electronic Image Stabilization – EIS). Díky inteligentním funkcím pro ovládání kamer mohou operátoři používat okamžité ostření například ve spojení s aplikací Gatekeeper, aby získali bližší záběr osob nebo vozidel. Tyto kamery dokážou plynule přecházet mezi výraznými změnami světelných podmínek díky rozšířenému dynamickému rozsahu WDR (Wide Dynamic Range) a zvládat nedostatečné osvětlení. Model pro vnitřní použití má třídu ochranného krytí IK10 a je odolný vůči prachu a model pro venkovní instalace má ochranné krytí IK10+ a je odolný proti nárazu, oba jsou odolné proti otřesům a mají detekci nárazu, kdy automaticky pošlou operátorovi alarm, že kamera utrpěla náraz – jsou díky tomu ideální pro instalace, kde video dohled musí být vysoce odolný a spolehlivý.

Nová řada AXIS P32 obsahuje čtyři modely pro denní a noční snímání odolné proti vandalismu pro vnitřní i venkovní použití. Kamery jsou navrženy tak, aby splňovaly jak nároky trhu na kvalitu, tak i na cenovou dostupnost, a aby přitom jejich ovládání a používání bylo snadné. Protože mají objektivy s proměnným ohniskem, dálkovým přibližováním i ostřením a funkci řízení P-Iris, nabízejí tyto kamery obraz v HDTV kvalitě ve dne i v noci. Modely AXIS P3214-V pro vnitřní instalace a AXIS P3214-VE pro venkovní instalace poskytují video v rozlišení HDTV 720p, zatímco vnitřní model AXIS P3215-V a venkovní AXIS P3215-VE nabízejí kvalitu videa HDTV 1080p. Díky možnosti obohatit je o inteligentní funkce analýzy videa, jako například počítání lidí, a různým možnostem montáže pomocí doplňkového příslušenství představují ideální řešení pro odvětví obchodu a služeb.

Modely pro vnitřní instalace AXIS P3365-V a venkovní instalace AXIS P3365-VE rozšiřují stávající produktovou řadu AXIS P33 a jedná se o kamery s plným HDTV rozlišením 1080p a širokým úhlem záběru až 100 stupňů. Stejně jako ostatní modely řady AXIS P33 mají i tyto nové kamery stejný oblíbený design a podporují dálkové přibližování a ostření, řízení P-Iris a počitadlo pixelů. Obě kamery jsou odolné proti vandalům s třídou ochranného krytí IK10, mají široký rozsah provozních teplot a jsou vhodné pro celou řadu nejrůznějších instalací.

Nová řada AXIS Q35, venkovní modely řady AXIS P32 a dva nové přírůstky do řady AXIS P33 by měly být dostupné koncem druhého čtvrtletí 2014 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis. Dostupnost modelů pro vnitřní použití v řadě AXIS P32 se plánuje na třetí čtvrtletí 2014. Model AXIS Q3505-V bude k dostání za cenu 19 980 Kč / 21 980 Kč a model AXIS Q3505-VE za 22 980 Kč / 24 980 Kč v závislosti na volbě objektivu. Modely v řadě AXIS P32 budou mít ceny od 9 980 Kč do 14 980 Kč podle zvoleného rozlišení a vnitřního/venkovního provedení. Kamera AXIS P3365-V bude představena za cenu 15 980 Kč a AXIS Q3365-VE za 19 980 Kč. 

Všechny nové kamery mají oporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a AXIS Camera Station. Kamery podporují aplikační platformy AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System a ONVIF umožňující snadnou integraci kamerového systému a podporu vývojářů aplikací, kteří mohou kameru obohatit o další inteligentní funkce. 

Zdroj: TZ Axis.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud