Přejít k hlavnímu obsahu

Barevné označení příbuzných stránek

redakce 16.04.2010

Při internetových rešerších často bývá po krátké chvíli otevřeno velmi mnoho panelů se stránkami. Pro lepší přehlednost byste chtěli související panely, například s tématy z téhož fóra, nějak označit – je to ostatně funkce, kterou má mít také Internet Explorer 8.

Samotný prohlížeč nenabízí žádnou volbu pro barevné označení založených panelů, existuje však rozšíření, které takový efekt vyvolá. Při správných nastaveních k tomu můžete použít bezplatný nástroj Colorful Tabs. Najdete jej na webu https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/1368.

Instalaci spusťte kliknutím myší na »Instalovat nyní«. Potom musíte »Restartovat Firefox«. Doplněk nakonfigurujete tak, že pravým tlačítkem myši kliknete na libovolný panel a v místní nabídce zvolíte příkaz »Colorful Tabs | Options«. V kategorii »General« změňte volbu pro »Coloring Scheme« na »Generate Colors by Domain Hostname«. Dole byste volbu »Enable a Background Image for Tabs« raději měli deaktivovat, neboť přídavný obrázek na pozadí panelu spíše zmate, než aby přispěl k lepší přehlednosti. Nyní přejděte na kategorii »Presets« a aktivujte volbu »Enable Preset Domain Colors«. Zde pak můžete zadat jednotlivé domény a nadefinovat pro ně stabilně přiřazené barvy. Později vám usnadní orientaci, budou-li určité webové stránky vždy označeny stejnou barvou panelu. Prostřednictvím »Add Domain« můžete přidávat nové položky. Všechna nastavení potvrďte tlačítkem »OK« a prohlížeč restartujte, aby konfigurace barev „začala působit“.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud