Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Bezpečnější Kaspersky Internet Security

redakce 14.09.2016

Společnost Kaspersky Lab dnes představila novou verzi bezpečnostního řešení Kaspersky Internet Security s celou řadou zajímavých funkcí.

Počítačoví podvodníci i hackeři neustále vymýšlejí nové a nové triky, jak se proniknout na počítače uživatelů. Zároveň na opačné straně probíhá vylepšování obranných prostředků – nespí ani výrobci antivirů, kteří své produkty vybavují novými a vylepšenými funkcemi pro boj proti malwaru. Typickým příkladem může být bezpečnostní řešení Internet Security od společnosti Kaspersky Lab, které se v našich testech pravidelně umísťuje na předních místech. A včera jsme se dozvěděli další zajímavé novinky.

Kaspersky Internet Security je multi-device zabezpečení, které umí chránit všechna zařízení s operačním systémem Windows, Mac i Android proti malwaru, nebezpečným webům, sledování online nebo peněžním podvodům a krádežím. V nové verzi ale kromě klasické ochrany přidává i další zajímavé funkce:

Secure Connection

Funkce Secure Connection nabízí možnost bezpečného připojení k internetu prostřednictvím zabezpečeného VPN připojení. To se hodí i například během cestování, kdy se celá řada lidí potřebuje zůstat on-line a připojuje se i k nezabezpečeným Wi-Fi sítím.

Secure Connection se tak hodí při provádění finančních operací, pro autorizaci na webových stránkách nebo přesunu důvěrných informací.  Doplněk Secure Connection může být spuštěn jak z hlavní nabídky Kaspersky Internet Security, tak i automaticky při připojení k veřejné Wi-Fi síti nebo vkládání důvěrných informací například na webové stránky bank, do online úložišť, platebních systémů, e-mailů, na sociální sítě. Uživatelé mají v rámci své licence denně k dispozici 200 MB šifrované komunikace. 

kis-22

Software Updater

Další zajímavou funkcí je Software Updater, který automaticky najde aplikace, které je nutné aktualizovat, a se souhlasem uživatele pak nainstaluje nejnovější verzi přímo z webu prodejce. Uživatel může aplikace aktualizovat i manuálně nebo přidat některé na seznam zakázaných aktualizací (například, když vyžaduje starší verzi aplikace). Tím zablokuje jednu z malwarem nejčastěji využívaných cest pro průnik do počítače: přes zranitelnosti nainstalovaného programu.

kis-14

Software Cleaner

Studie Kaspersky Lab, které se zúčastnili i respondenti z České republiky, ukázala, že více než třetina uživatelů (37 %) má ve svém zařízení programy, které už nepoužívá. Ty tedy nejen zbytečně zabírají místo na disku, ale nabízí to zločincům více příležitostí, jak získat přístup do systému. Software Cleaner monitoruje všechny aplikace nainstalované v počítači a upozorňuje na ty, které mohou představovat potenciální riziko. Uživatelé někdy ani netuší, že jsou tyto aplikace v jejich počítači nainstalované, nebo si neuvědomují, že mohou mít nějaký negativní dopad. Software Cleaner uživatele také upozorní v případě, že do jejich zařízení byl přidán program bez jejich vědomí (například přídavný software během instalace jiné aplikace) nebo pokud nějaký program zpomaluje jejich zařízení, poskytuje neúplné nebo nesprávné informace o jeho funkcích, funguje na pozadí, zobrazuje bannery a zprávy bez povolení (reklama) nebo je využíván jen zřídka. 

kis-5

Nové bezpečnostní řešení Kaspersky Internet Security bude k dispozici zítra (15.9.) a podrobnou recenzi najdete i v tištěném Chipu!


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud