Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Canon chystá šest objektivů pro systém EOS R

redakce 15.02.2019

Canon potvrzuje svoji podporu nedávno uvedenému systému EOS R i bajonetu RF a u příležitosti dosažení milníku 140 miliónů vyrobených objektivů EF a RF oznamuje vývoj šesti nových full-frame objektivů, které uvede na trh v průběhu letošního roku.

Inovativní systém EOS R společně se stávajícími objektivy RF mění od základů možnosti fotografování i natáčení filmů a představují nástroj, pomocí kterého mohou uživatelé neomezeně zdokonalovat své dovednosti a významně posunout vpřed svoji kreativní tvorbu.

RF je zcela nový bajonet

Nově vyvinutý systém EOS R i bajonet RF, které Canon uvedl v září 2018, pozvedá stávající systém EOS na novou úroveň. Tento systém představoval významný technologický pokrok a během jeho vývoje Canon zohledňoval i zpětnou vazbu od uživatelů. Výsledkem byl systém, který předběhl technické a kreativní požadavky fotografů i kameramanů. Systém EOS R v sobě zahrnuje to nejlepší ze svého předchůdce a přináší podstatně větší výkon, větší flexibilitu i nové možnosti pro vývoj objektivů.

Bajonet RF umožňuje přistupovat k návrhu optiky naprosto novým způsobem – velké optické členy lze umístit velmi těsně ke snímači a světelné paprsky pak mohou dopadat co nejpříměji. Bajonet RF nejen vylepšuje komunikaci a přenos energie mezi objektivem a tělem přístroje, ale umožňuje také dosáhnout nejrychlejšího automatického zaostřování mezi full-frame bezzrcadlovkami na světě. Průměr bajonetu 54 mm a jeho přiblížení k rovině senzoru přináší vývojářům společnosti Canon nevídanou svobodu, díky které mohou vytvořit novou generaci optiky – bajonet RF zajišťuje ideální rovnováhu mezi zmenšením celého systému, vysokou kvalitou obrazu a špičkovým výkonem.

Při vývoji nového systému EOS R Canon zohlednil požadavky na snadné použití a ovládání i na možnost budoucího rozšiřování portfolia objektivů. Nová řada objektivů přináší široké možnosti všem uživatelům systému EOS R, bez ohledu na jejich primární zaměření – ať již jde o fotografování nebo natáčení filmů, od snímků krajiny až po záběry ze svateb.

Canon aktuálně pro trh připravuje šest nových full-frame objektivů RF, kterými cílí na potřeby všech typů uživatelů – od pokročilých amatérů až po profesionální fotografy a kameramany. Jinými slovy na všechny uživatele, kteří usilují o dokonalé snímky. Šestice nových objektivů staví na dosavadních zkušenostech společnosti Canon a díky špičkové optice a pokročilému zpracování obrazů posune vpřed hranice kreativní tvorby jak v případě fotografování, tak i natáčení videí.

Jaké to jsou?

  • Canon RF 85mm F1.2L USM je střední teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností, který nabízí skvělý výkon pro pokročilé i profesionální portrétní fotografy. RF 85mm F1.2L USM DS s funkcí Defocus Smoothing je vysoce výkonný objektiv, který nabízí kombinaci hladkého rozostřeného bokehu v popředí i v pozadí s perfektní světelností – novinka je tak ideální pro tvorbu úchvatných portrétů.
  • Standardní objektiv se zoomem určený pro profesionály i pokročilé uživatele RF 24–70mm F2.8L IS USM se může pochlubit vysokou světelností a je ideální pro focení portrétů a na svatbách nebo třeba pro krajinářskou a dokumentární fotografii.
  • RF 15–35mm F2.8L IS USM je díky krátké ohniskové vzdálenosti a malé cloně ideální pro řadu žánrů včetně focení architektury, interiérů a krajiny.
  • Pátá připravovaná novinka – objektiv RF 70–200mm F2.8L IS USM – je určen všem profesionálním fotografům fotící svatby, sportovní události nebo divokou přírodu. Jde o univerzální, vysoce světelný střední teleobjektiv se zoomem.
  • Posledním přírůstkem bude společník pro cestování, který se může pochlubit malými rozměry, ale i vysokým výkonem – RF 24–240mm F4–6.3 IS USM. Jedná se o univerzální objektiv pro pokročilé amatéry, kterým pro pořízení mimořádných snímků nabízí široký rozsah ohniskových vzdáleností.

„V loňském roce jsme uvedením systému EOS R představili budoucnost fotografie i pořizování videozáznamů. A samozřejmě chceme nabídnout to nejlepší z našeho systému EOS R i bajonetu RF včetně kompatibility a vysoké obrazové kvality,“ říká Issei Morimoto, Senior Vice President of Product Management and Marketing ve společnosti Canon Europe. „Objektivy EF a RF dosáhly monumentálního milníku 140 miliónů vyrobených kusů a nejnovější RF bajonet otevírá fotografům i kameramanům širokou škálu nových kreativních možností. Bez ohledu na to, zda jde o uživatele dosavadního systému EOS, o příznivce nového systému EOS R nebo jen o ty, kteří chtějí vstoupit do dimenze full-frame snímačů. Dnešní představení našich plánů v oblasti objektivů zohledňuje dosavadní dědictví společnosti Canon v oblasti optiky a potvrzujeme, že to nejlepší přineseme i v budoucnu a uživatelé tak budou moci těžit z našich inovací a investic do světa plnoformátového snímače. Hlavním cílem společnosti Canon je zajistit pro naše zákazníky kvalitní obrazovou kvalitu i dokonalou optiku a aktuální novinky jsou jen jedním krokem na naší pokračující cestě zajišťující, že každý uživatel značky Canon může pořídit opravdu perfektní snímky.”

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud