Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Canon rozšiřuje řadu kompaktů PowerShot G o dva modely

redakce 09.07.2019

Canon rozšířil řady prestižních kompaktních fotoaparátů PowerShot G o dva nové modely s velkým snímačem, nabízející vyvážený poměr mezi výkonem a přenosností.

Cílem je nabídnout tvůrcům obsahu, video bloggerům a fotografickým nadšencům přístroj, který jim mj. díky vysokorychlostnímu sériovému snímání a záznamu videa v rozlišení 4K (bez ořezu) umožní realizovat jejich kreativní záměry. PowerShot G5 X Mark II je vybaven objektivem s pětinásobným zoomem o světelnosti f/1,8–2,8 a vysouvacím elektronickým hledáčkem (EVF). PowerShot G7 X Mark III se 4,2x zoomovým objektivem f/1,8–2,8 a mikrofonním vstupem jack 3,5 mm je zaměřený na tvůrce obsahu a video bloggery.

PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III s hmotností 340, respektive 304 gramů využívají výkonný obrazový procesor Canon DIGIC 8. Oba jsou vybavené vrstveným snímačem typu 1.0 o rozlišení 20,1 milionu bodů, jež je zárukou prokresleného obrazu s vynikajícím podáním barev u statických snímků i videa v rozlišení 4K. Nejnovější přírůstky nabízejí široký dynamický rozsah díky záznamu ve formátu CR3 RAW, který plně podporuje software Canon Digital Photo Professional (DPP) i softwarové nástroje jiných výrobců. Uživatel tak získává širší možnosti při zpracování svých fotografií.

Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II je vybavený špičkovým objektivem s pětinásobným transfokátorem. Díky světelnosti f/1,8–2,8 je model ideální pro fotografování za zhoršených světelných podmínek, například městské záběry po soumraku, které budou při kratší expozici jasnější a prokreslenější i na delším ohnisku. Model PowerShot G7 X Mark III nabízí mírně kratší 4,2x zoom, rovněž se světelností f/1,8–2,8, který umožňuje vloggerům natáčet videa ve vysokém rozlišení v různých prostředích za jakýchkoli světelných podmínek. Vysoká světelnost objektivu umožňuje dosáhnout malé hloubky ostrosti a fotografovat předměty s dokonale prokreslenými detaily a zároveň s příjemným bokehem jako u profesionálních snímků.

Pokročilým fotoamatérům i vloggerům nabízejí oba kompaktní přístroje automatický a manuální režim pro úplnou kontrolu nad tvůrčím vyjádřením. Ovládání je inspirované špičkovými fotoaparáty Canon EOS. Otočný prstenec poskytuje přístup k nejdůležitějším nastavením. PowerShot G5 X Mark II má v rohu umístěný výsuvný elektronický hledáček (EVF) s displejem OLED o rozlišení 2,36 milionu bodů a 100% pokrytím zorného pole, který usnadňuje komponování snímků. Výklopný zadní displej zase umožňuje snadno fotografovat pod různými úhly. Video bloggeři u přístroje PowerShot G7 X Mark III uvítají ovládání pomocí dotykového displeje.

PowerShot G5 X Mark II i PowerShot G7 X Mark III jsou vybaveny přesným systémem automatického ostření. Užitečná je i funkce AF+MF, která umožňuje jemně doostřit i po automatickém zaostření. Vestavěný ND filtr slibuje působivé snímky s živými barvami i při fotografování za jasného světla.

Aby nikdy neunikl zajímavý moment, oba přístroje disponují rychlým automatickým ostřením a mimořádně rychlým sériovým snímáním 20 sn./s v průběžném režimu. Oba rovněž umožňují sériové snímání rychlostí 30 sn./s se záznamem do formátu RAW.

Uživatelé mohou i za chůze v terénu nebo za jízdy natáčet stabilní, neroztřesená videa díky vestavěné digitální stabilizaci obrazu. Funkce HDR u videa minimalizuje ztrátu detailů a zlepšuje dynamický rozsah. Nové kompaktní přístroje s podporou videa v rozlišení 4K poskytují kvalitu videonahrávek i statických snímků dostatečnou i pro budoucí využití a umožňují video bloggerům a fotografům dále zdokonalovat své filmařské schopnosti. Snímková frekvence až 120 sn./s v režimu Full HD umožňuje točit plynulé zpomalené záběry ideální jako doplňující video materiál (tzv. B-roll). Možný je i záznam ve vertikální orientaci určený pro sociální média. Pro záznam videa je u PowerShot G5 X Mark II i PowerShot G7 X Mark III k dispozici automatické nastavení, zajišťující vyváženou expozici a vysokou obrazovou kvalitu. Zkušenější uživatelé mohou ovládat expoziční čas, clonu a citlivost ručně a zdokonalovat svoji technickou zdatnost.

Bezdrátové připojení přes Wi-Fi a Bluetooth umožňuje zachycovat spontánní momenty a okamžitě je posílat do počítače či telefonu nebo je publikovat na sociálních sítích. Funkce živého přenosu u modelu PowerShot G7 X Mark III umožňuje vloggerům sdílet obsah na sociálních sítích v reálném čase. Při připojení ke kompatibilnímu chytrému zařízení dokáží přístroje PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III automaticky získávat údaje o poloze z GPS. Čistý výstup ve formátu HDMI u obou přístrojů slouží ke streamování nahrávek nebo jejich záznamu na externí zařízení pro zjednodušení následného zpracování.

Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II by se měl na českém trhu prodávat za 24 099 korun, PowerShot G7 X Mark III bude k dispozici za 20 290 korun.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud