Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Carsharing na vzestupu

Josef Mika 18.09.2018

Sdílení aut se rozrůstá, největší potenciál má určitě v Praze. Jedna z nejaktivnějších carsharingových společností - Car4way - už slaví čtyřleté výročí svého působení. Auto si za přijatelných podmínek můžete jednoduše půjčit přes web nebo mobilní aplikaci.

Car4way je v současnosti největším poskytovatelem carsharingu v ČR. Aktuálně nabízí 600 sdílených vozů v režimu volného carsharingu po celém území hlavního města. 50 vozů začne příští měsíc provozovat i v Brně. Celý systém je založen na registraci, auta se odemykají čipovou kartou, kterou zákazník obdrží po podpisu smlouvy. Kartou se i ukončuje rezervace a auto zamyká. Platba probíhá automaticky stržením z registrované platební karty nebo fakturou.

Auto si účastník zamluví na webu nebo přes aplikaci. Každé auto má svou lokaci, přesné místo dorazí po potvrzení rezervaci v SMS. Zjistit polohu aut ale lze i na mapě na webu, systém online sleduje veškerý pohyb nerezervovaných aut. Z celkového počtu 600 vozů jich v Praze bývá k dispozici cca polovina. Druhá polovina jsou většinou právě zapůjčené vozy.

Vrátit vůz můžete téměř kdekoliv

Car4way má ve své flotile především modely Škoda – Citygo, Fabia, Rapid a Octavia Combi. Lákavá je nabídka 30 elektrických vozů eGolf. A nechybí ani užitkové vozy VW Caddy a Transporter. Vracet je můžete kdekoliv v rámci lokality volného carsharingu. Projekt podpořil i pražský magistrát tím, že odstavená auta z volného carsharingu mohou bezplatně parkovat v modrých a fialových zónách po celé Praze. Zákazník tak může vrátit auto v podstatě kdekoliv, nemusí se striktně vracet na místo, kde si vůz vyzvedl.

car4way2

Mapa volného carsharingu v Praze. Zde všude si můžete v systému Car4way vyzvedávat a vracet sdílené vozy.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud