Menu
Časopis Chip

Win10 PrivacyFix 2017

Win10 PrivacyFix 2017

Win10 PrivacyFix 2017 | Foto: CHIP

Win10 PrivacyFix je rychlým řešením na zmírnění špehovacích aktivit stále zvědavějších Windows 10. V nové verzi je opět o něco důslednejší. Plná verze - Chip 01/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Program je určen pro všechny, kteří jsou znepokojeni novými způsoby získávání jejich osobních údajů, a chtějí nad nimi zpět získat kontrolu.

Ihned po spuštění program nabídne možnost optimalizace špehovacích aktivit pomocí tří předpřipravených profilů. Buď můžete vše nechat ve výchozí variantě, která je přednastavena ve vašich Windows, nebo použít doporučená nastavení vytvořená výrobcem programu či využít takzvaného »paranoidního« módu, který ve Windows zablokuje úplné maximum. Tyto zjednodušené optimalizace lze ale přeskočit a vrátit se do hlavního menu programu. Zde lze manuálně přistupovat ke všem nastavením, která program zpřístupňuje. Jsou rozdělena do čtyř hlavních kategorií. Kategorie »tweak« nabízí například vypnutí automatické aktualizace, vypnutí Cortany (v ČR není dostupná) nebo deaktivaci zamykací obrazovky. Kategorie »Explorer« nastavuje a omezuje průzkumníka souborů, »System« zapíná Hibernaci a NumLok a »DataProtection« zahrnuje všechny ostatní možnosti, které se týkají zejména ochrany soukromí. Po aplikaci změn vám program v procentech vyčíslí podíl ochrany před špehováním.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 250 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Pomocí nastavení lze jednoduše deaktivovat části Windows, jsou rozdělena do čtyř základních skupin a u každého nastavení vás program seznámí s následky jeho deaktivace. Zakazování přístupů vám postupně zlepšuje bezpečnost, jejíž síla je vizuálně a procentuálně znázorněna v pravé části programu. Pro ještě expresnější přístup k vyšší důvěrnosti Windows, je k dispozici optimalizace na jedno kliknutí. Ta je rozdělená do módů podle množství blokovaných nastavení. Těmito způsoby lze velmi jednoduše deaktivovat to správné množství aplikací bez jakýchkoli vědomostí. Vhodným doplňkem k programu PrivacyFix je nástroj Destroy Windows Spying, který funkce programu obohatí například o blokování IP adres a možnost odinstalace výchozích metro aplikací.

Win10 PrivacyFix je sice šikovný, ale neporadí si s úplně každou situací. Dalším užitečným programem na omezení špehování je freewarový Destroy Windows Spying (spustit), který rovněž přichází s optimalizací na jedno kliknutí, ale přináší i další zajímavé funkce. Jedním stiskem tlačítka lze odstranit špehovací funkce z Windows, nastavit pravidla firewallu tak, aby blokoval odesílací IP adresy Microsoftu a deaktivovat Windows Defender. Zajímavou možností je odinstalace "metro" aplikací, které trvale leží v paměti a málokdo je používá. Uživatelské rozhraní samozřejmě zahrnuje i manuální mód, kde lze navolit jednotlivé akce. Před vlastním spuštěním úprav v programu Destroy Windows Spying doporučujeme si přečíst informační text (poslední záložka). Aktivované změny jsou totiž nevratné!

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2017.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení