Menu
Časopis Chip

Buď fit!

Buď fit!

Buď fit! | Foto: Fitbit

K lepší kondici vám mohou pomoci i nenápadná zařízení na ruce. Díky nim budete mít přehled o své fyzické aktivitě a dočkáte se pochvaly a povzbuzení.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 01/2021 : Ještě tu nejsou ani Vánoce a řada lidí už má problémy s nadváhou a nedostatkem pohybu. Může za to mimo jiné i koronavirus - při práci z domova chybí pohyb a jídlo je vždy při ruce. Ne každý má ale tak silnou vůli, aby se přinutil k pravidelnému cvičení, nebo alespoň k delší chůzi. Přitom podle řady odborníků by měla být chůze součástí běžné hygieny. Stačí pouhá půlhodinka denně, tedy cca šest tisíc kroků, které vám zlepší a prodlouží život. Jak ale zjistit, kolik už jste toho nachodili, nacvičili a naposilovali? A kdo vám podá pomocnou ruku?

Moderní smartphony toho zvládnou hodně, včetně měření vaší fyzické aktivity. Pro většinu smartphonů totiž není problém změřit počet kroků, které za den ujdete. Na většině z nich najdete aplikaci Zdraví, případně Health, kde si můžete měření zapnout a pak své výkony sledovat a porovnávat. Ne každý však chce na procházky a běhání nosit telefon. Místo něj si lze pořídit speciální fitness tracker, tedy sportovní náramek na ruku, který změří nejen počet kroků, ale zvládne toho mnohem víc. My jsme dostupné fitness trackery otestovali a máme pro vás výsledky. Najdete je v Chipu1/2020.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení