Menu
Časopis Chip

Test 80 externích HDD a SSD

Test 80 externích HDD a SSD

Test 80 externích HDD a SSD | foto: Samsung

Přenosné disky se vejdou do každé kapsy a nabízejí velký úložný prostor. Podrobně jsme otestovali 80 nejlepších modelů

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 01/2022:  Důležitá data potřebujeme mít k dispozici i na cestách, ať už s nimi budeme chtít pracovat, nebo si jen přejeme pouštět filmy a hudbu či prohlížet fotografie. Protože je však kapacita notebooků a mobilních telefonů stále poněkud omezená, potřebujeme mít pro stále rostoucí množství dat zapotřebí nějaké pohodlné, vždy dostupné a rychlé úložiště. Ve skutečnosti existují pouze dvě možnosti: buď dostatečný mobilní tarif a cloudové úložiště, nebo přenosný externí disk.

Jakkoli jsou cloudová úložiště praktická, pracujete-li s velkým množstvím objemných souborů, značně se vám prodraží, případně brzo narazíte na hranice jejich kapacity. To platí zejména v případě, že data nepotřebujete pouze ukládat, ale musíte s nimi na cestách i pracovat a upravovat je. Například střih videa uloženého na cloudovém úložišti je nepředstavitelně pomalý a nepraktický. 

Na druhou stranu moderní externí disky jsou malé, lehké a díky rychlému řadiči v kombinaci s propustností rozhraní USB 3.2 nabízejí rychlou přístupovou dobu i přenosovou rychlost, dnes už prakticky srovnatelnou s interními pevnými disky. V podrobném testu přineseme výsledky 40 externích maghnetických a 40 externích SSD disků.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení