Menu
Časopis Chip

Topení s rozumem

Topení s rozumem

Topení s rozumem | Obr: tado°

Propojené radiátory, podlahové vytápění a termostaty

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 01/2022: Snížení nákladů na vytápění bez ztráty komfortu – to je příslib inteligentního řízení vytápění. Příjemným vedlejším efektem komfortního přístupu je, že se radiátory, podlahové vytápění i kotle ladí na minimální spotřebu energie. Řízení probíhá pomocí časových plánů, které určují, kdy a jaké má být v které místnosti teplo. V noci tedy sníží teplotu a během dne, kdy jsou všichni v práci, postup zopakuje. Protože dny neprobíhají vždy stejně, mohou uživatelé přepínat mezi různými režimy: na cestách, doma, v noci nebo rychlé zahřátí.

Ovládání vytápění se aktivuje pomocí chytrého telefonu, tlačítek nebo pokojového ovladače.  Je však lepší, když změna režimu probíhá automaticky. To platí zejména pro režimy na cestách a doma. Za tímto účelem může regulace vytápění vyhodnocovat i polohu chytrého telefonu uživatele (geo-fencing).

Pokročilá regulace vytápění jde ještě o krok dál, protože zohledňuje také vzdálenost od domu, dobu vytápění místností a počasí. Například při větší vzdálenosti od domu snižují teplotu vytápění více. Nebo se topení v koupelně začne zahřívat dříve, aby koupelna dosáhla požadované teploty včas před ranním mytím.

Vytvoření inteligentního vytápění dnes nemusí představovat kompletní předělání vašeho topného systému a navíc nemusí být ani tak nákladné. Přečtěte si v lednovém Chipu, jaké máte možnosti a co vše potřebujete. A také jaké konkrétní úspory vám pořízení inteligentního vytápění přinese. Chip 01/2022 je v prodeji od 15. prosince.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení