Menu
Časopis Chip

DENOISE Projects Elements

DENOISE Projects Elements

DENOISE Projects Elements | Krabice: koláž CHIPu

Aplikace DENOISE projects analyzuje na fotografiích sedm typů obrazového šumu, který vzniká při jejich pořízení zejména nedostatečným osvětlením scény. S ohledem na zachování ostrosti detailů pak navrhne automatické vyčištění obrázku. Plná verze - Chip 02/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Jestli pro vás focení nekončí nasdílením snímků ze smartphonu na Facebook, ale věnujete se i jejich úpravám, je DENOISE projects přesně pro vás.

Franzis DENOISE projects #2 Elements je jednoúčelový nástroj, který se specializuje na automatické odstranění nežádoucího šumu ve fotografiích. Nežádoucí šum vzniká při focení scén a objektů s nízkou intenzitou osvětlení a dlouhou uzávěrkou. Typicky může jít o snímky podvečerní krajiny, noční oblohy nebo třeba různých hudebních koncertů se speciálním osvětlením pódia. Program provede pro každý snímek speciální analýzu a navrhne nejefektivnější způsob, jak odstranit šum z obrázků. Díky pokročilým technologiím dopadne automatické odstranění šumu velmi dobře. K mnoha předvolbám však můžete upravit parametry a rychle najít správné nastavení, které vyhovuje vašim představám. Jediným omezením, které máte při úpravách, je ve skutečnosti jen vaše představivost. Pro použití programu nejsou vyžadovány žádné speciální znalosti a proto každý kdo fotí, se může spolehnout na dodatečné úpravy, které pomocí tohoto programu vylepší vzhled snímku. DENOISE Project navíc obsahuje předvolby pro fotografie pořízené v mobilech.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • MacOS 10.7 a vyšší
  • On-line registrace

Plnou verzi programu DENOISE Projects #2 Elements v ceně 750 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Po importu snímku do DENOISE Projects Elements dojde k anlýze a program vytvoří několik přednastavených výsledků optimalizace snímku a odstranění šumu. Pro detailnější práci si můžete lupou přiblížit snímek a pokusit se nastavením dílčích parametrů dosáhnout lepších výsledků. Program ve verzi Elements je opravdu jen základní verzí, která například neobsahuje možnost využití dat z fotografií pořízených ve formátu RAW.

Elements je základní verze programu. Vyšší verze obsahují více parametrů a možností nastavení. Výrobce produkuje mnoho špičkových nástrojů pro úpravu fotografií. V případě šumu se jedná o nejnovější produkt DENOISE Projects #3, který k odstranění šumu přidává i úpravu jasu, kontrastu, barev a celkového ladění fotografie. Samozřejmostí je podpora snímků ve formátu RAW, dávkové zpracování celých sérií fotek nebo selektivní úpravy zvolených částí snímků. Tyto vyšší verze při instalaci také zjistí, zda máte instalovány aplikace Adobe Lightroom, Photoshop nebo Photoshop Elements, do kterých je možné doinstalovat plug-iny, rozšiřující funkčnost těchto programů na úpravy fotek.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení