Menu
Časopis Chip

Chytré zabezpečení

Chytré zabezpečení

Chytré zabezpečení | eQ-3

Zloději milují zimní měsíce s krátkými dny. Ale rozhodně už ne chytré zabezpečovací systémy.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 02/2022:  V zimních měsících, kdy se dny zkracují, dochází k největšímu počtu vloupání do domů a bytů. Ostatně, vypovídají o tom každoroční policejní statistiky kriminality. Důvod je zřejmý: zloději jsou nejčastěji aktivní za tmy – a když nikdo není doma. Zimní měsíce s velmi krátkými dny jsou proto pro vloupání ideální dobou.

Kriminální statistiky dále ukazují, že do rodinných domů se zloději nejčastěji vloupají přes okna a balkonové či terasové dveře. Ve srovnání s vchodovými dveřmi je lze totiž mnohem snadněji a rychleji otevřít, a navíc často směřují do zahrady, takže nejsou tak na očích jako hlavní vchodové dveře. V bytových domech jsou naopak preferovaným způsobem vloupání dveře do bytu a snadno přístupná okna, balkony a terasy. Zloději vždy hledají způsob, jak se do domu dostat co nejrychleji, protože s každou další vteřinou strávenou kolem domu se zvyšuje riziko, že budou při svém činu přistiženi. Ze stejného důvodu obvykle okna nerozbíjejí, ale dávají přednost jejich vypáčení. Protože je to mnohem tišší.

Pokud na tyto základní zkušenosti s postupy zlodějů budete pamatovat, můžete svůj domov před vloupáním cíleněji chránit. Jaké bezpečnostní systémy jsou na trhu k dispozici a co všechno umí si můžete přečíst v únorovém vydání Chipu, které vychází už 19. ledna.

Obsah: Všechna témata Chipu 02/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení