Menu
Časopis Chip

Ecovacs T10 Plus v reálných podmínkách

Ecovacs T10 Plus v reálných podmínkách

Ecovacs T10 Plus v reálných podmínkách | Foto: Výrobce

Robotické vysavače jsou prý jen pro lidi, kteří bydlí v luxusních designových loftech. U vysavače Ecovacs Deebot T10 Plus to ale neplatí.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 02/2023: Robotické vysavače jsou na trhu již několik let. V testovací laboratoři Chipu se jimi také opakovaně zabýváme, naposledy při velkém srovnání v čísle 8/2021. Tehdy se na stupně vítězů vyšplhal Ecovacs T9 Plus, nyní nám výrobce nabídl jeho nástupce s označením T10 Plus. Zatímco v našem testlabu používáme standardizovaný testovací postup, tentokrát jsme se podívali, jak si nováček vede ve zcela běžné domácnosti. 

Začněme však od začátku. Velká krabice se zařízením Ecovacs T10 Plus obsahuje kromě samotného vysavače také nabíjecí a sací stanici. Nastavení je rychlé, stačí z robota sejmout polystyrenovou ochranu, připojit dva boční kartáče, položit stanici někam do rohu a připojit ji k napájení. Všechny kroky srozumitelně popisuje rychlý průvodce.

Upřímně řečeno, byli jsme poněkud skeptičtí k tomu, jak si robotický vysavač v naší domácnosti povede. Na fotografiích výrobce jsou vždy zobrazeny otevřené, velké místnosti, ve kterých nestojí téměř žádný nábytek, ale skutečnost bývá ve většině domácností úplně jiná. Dobrá zpráva je, že se s běžným bytem Yiko vypořádal mnohem lépe, než jsme čekali, ale samozřejmě se vyskytlo několik problémů.

Obsah: Všechna témata Chipu 02/2023


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení