Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Backupper Professional

Backupper Professional

AOMEI Backupper Professional umí zálohovat nejen konkrétní soubory či složky, ale také kompletní obsah disků a diskových oddílů. Plná verze - Chip 04/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pro seriózní plánování a provádění záloh důležitých dat ze svého počítače si nevystačíte se základní výbavou Windows. Potřebujete speciální software.

Zálohovací aplikace AOMEI Backupper Professional 2.2 má velmi přehledné uživatelské prostředí a naprosto jednoduché ovládání. I díky těmto vlastnostem programu si může pravidelné zálohování dat nastavit opravdu každý, i velmi málo zkušený, uživatel počítače. Zálohovací úlohy mohou probíhat zcela automaticky v nastavených intervalech, takže po úvodním nastavení již nemusíte zálohování dat dále řešit. Na výběr přitom dostanete z nastavení filtrů zálohovaných dat a vytvářením plných, přírůstkových či rozdílových záloh. Prostor na záložním disku pomůže ušetřit komprese dat s volitelnou úrovní a nechybí ani možnost ochrany zálohovaných dat šifrováním. Doplňkové funkce na klonování disků vám pomohou s rychlou instalací nového disku do vašeho počítače a nechybí ani možnost vytvoření záchranného CD či USB flash disku pro spuštění havarovaného počítače a obnovu dat ze zálohy.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory.

Nastavení zálohování je velmi snadné. Průvodce zálohováním vyvoláte kliknutím na »Create New Backup« v hlavním okně programu, pak se přesunete k výběru typu zálohy, kde můžete volit mezi zálohováním jednotlivých souborů a složek, nebo vytvořením zálohy systémového disku, libovolné další diskové jednotky či vybraného diskového oddílu. Pod volbou »Backup Options« se nacházejí předvolby zálohovací úlohy, především šifrování (»General«) a komprese (»Compression«) dat. Záložka »Splitting« obsahuje předvolby na rozdělení záložního archívu na více částí o zvolené velikosti. Rovněž si můžete nastavit zasílání oznámení o provedené záloze (»Enable email notification«). Z výbavy programu stojí za pozornost i funkce v nabídce »Clone«. Pomocí nástroje »System Clone« můžete přenést kompletní obsah systémového disku vašeho počítače na jiný disk a snadno tak třeba nainstalovat do svého počítače nový disk typu SSD, aniž byste museli přeinstalovat Windows a všechny další aplikace.

Dojde-li k havárii pevného disku a váš počítač nepůjde nastartovat, program AOMEI Backupper k obnově dat ze zálohy samozřejmě použít nemůžete. Proto je třeba se na takovou situaci předem připravit. V nabídce »Utilities« najdete funkci »Create Bootable Media«, která vás provede vytvořením záchranného DVD nebo USB flash disku, ze kterého v případě havárie nastartujete počítač a obnovíte data ze zálohy. Dostanete na výběr mezi záchranným diskem založeným na Linuxu a bootovacím diskem s prostředím Windows PE, vybaveným bohatší nabídkou nástrojů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2016.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Vybíráme z novinek
Komerční sdělení