Menu
Časopis Chip

O&O BrowserPrivacy 14

O&O BrowserPrivacy 14

O&O BrowserPrivacy 14 | Krabice: koláž CHIPu

O&O BrowserPrivacy se stará o důkladné mazání pozůstatků po surfování na internetu ve všech běžně používaných webových prohlížečích. Plná verze - Chip 04/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

I přes úpravy nastavení budou webové prohlížeče schraňovat mnoho informací o vašem pohybu na internetových stránkách. Odstraní je speciální aplikace.

Při surfování po internetu ukládají webové prohlížeče například historii navštívených stránek, cookies, data ve vyrovnávací paměti, hesla, informace zadané do formulářů na internetových stránkách nebo třeba záložky oblíbených serverů. Prohlížeče sice samy nabízejí i funkce, jak tato data smazat, ale nejen pokud používáte více browserů je pravidelné mazání pozůstatků po surfování otravné a jistě na něj budete zapomínat. O&O BrowserPrivacy se ale postará o odstranění různých dat po surfování na internetu ve všech běžně používaných prohlížečích. Tento program likviduje stopy v prohlížečích Chrome, Firefox, Edge a také v obstarožním Internet Exploreru. Škoda jen, že není podporována i Opera. O&O BrowserPrivacy ale data nejen smaže, nýbrž je také několikrát přepíše, aby je nebylo možné obnovit. I díky této funkci odvádí program lepší a spolehlivější službu, než funkce vestavěné v internetových prohlížečích.

V tištěném Chipu najdete článek o ochraně soukromí na internetu, kde je použit i tento program.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

 Plnou verzi programu O&O BrowserPrivacy 14 v ceně 500 korun můžete po instalaci a aktivaci používat bez časového a funkčního omezení, ale bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Prvním krokem použití programu O&O BrowserPrivacy je volba prohlížečů a dat, která z nich budou smazána. Chcete-li mazat data ze všech instalovaných, a programem O&O BrowserPrivacy podporovaných prohlížečů, použijte přepínač »Select all«. Data z webových prohlížečů nemusí O&O BrowserPrivacy jen tak jednoduše smazat, ale může je i spolehlivě zlikvidovat. Sami si přitom můžete zvolit, zdali se spokojíte třeba s přepsáním dat nulami, nebo několikanásobným přepisem náhodnými daty. Běžné přepsání ale plně postačí. Pokud se rozhodnete likvidovat datové pozůstatky v internetových prohlížečích jejich opakovaným přepsáním, měli byste tuto časově náročnou operaci spustit ve chvíli, kdy počítač nepotřebujete, a předtím označit předvolbu »Shut down computer when completed«. Pak pokračujte volbou »Securely delete now«.

Především pokud používáte svůj počítač jen vy sami a nestřídáte se u něj, pod stejným uživatelským účtem, s dalšími uživateli, není nezbytně nutné mazat z internetových prohlížečů veškerá data. V nastavení programu O&O BrowserPrivacy například můžete ponechat deaktivované předvolby »Delete passwords and form data« a »Delete bookmarks«, aby vám v prohlížečích zůstaly zachovány přihlašovací údaje a záložky oblíbených stránek.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení