Menu
Časopis Chip

Riffstation

Riffstation

Riffstation | Krabice: koláž CHIPu

Riffstation je šikovný nástroj na automatické rozpoznávání akordů z audio souborů, izolaci jednotlivých nástrojů a procvičování skladeb a rifů. Plná verze - Chip 05/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Akordy nejsou nikde k nalezení a skladbu je potřeba rychle nacvičit? Ať je odposlouchá počítač a naservíruje je ve stravitelných částech.

Riffstation ulehčuje dennodenní práci kytaristů a dalších polyfonních nástrojářů, jeho hlavním předností je totiž automatické rozpoznávání akordů skladeb, které dokáže zaregistrovat s více než 80% úspěšností. Nesrovnalosti pak stačí přímo v rozhraní programu manuálně opravit, případně se neznámé akordy přímo v prostředí programu doučit. V případě výskytu složitějších hmatů lze využít zabudovaného kapodastru pro posun do vhodnější tóniny. Po identifikaci akordů nabízí Riffstation i nástroje na procvičení odposlouchané skladby.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Kromě nezbytného metronomu zahrnuje dále i změnu tempa bez změny výšky a nápodobně také změnu tóniny nebo ladění bez nutnosti zrychlení nebo zpomalení. Pro případ nutnosti procvičení specifické části skladby umožňuje Riffstation izolovat jednotlivé nástroje a tvořit rify z vybraných pasáží a následně je poskládat.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • MacOS
  • Bez registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 750 korun, kterou výrobce uvolnil zdarma, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Podle aktuálních informací byl vývoj programu ukončen a technologie bude zřejmě použita v jiném projektu.

Jam master: Součástí programu je široký výběr nástrojů na dennodenní procvičování – od jednoduchého metronomu až po změnu tempa a tóniny a opakování vybrané pasáže skladby. Pro ještě vyšší přesnost je k využití funkce na izolaci jednotlivých nástrojů. Stavba riffů: Zabudovaný nástroj na stavbu vlastních riffů umožnuje extrakci vybraných částí skladby, jejich organizaci a následné poslepování do jednoho celku. Výsledný riff lze dále procvičovat přímo v programu nebo exportovat do samostatného souboru. Automatické odposlouchání: Už není potřeba ztrácet hodiny odposloucháváním písniček, stačí si nechat poradit od programu, případně využít zabudovaného kapodastru, pokud jsou akordy příliš náročné. Riffstation dále nabízí přepínač mezi otevřenými akordy a power akordy.

Automatická detekce akordů je bezpochyby nejzajímavějším nástrojem programu, během několika sekund totiž dokáže z audio souboru vytáhnout harmonickou strukturu a poskládat z ní hrubou šablonu použitých akordů, včetně délek a časů změn zobrazených přímo pod vizuálním přehrávačem skladby. Pro dopilování složitějších akordů disponuje Riffstation zabudovaným editorem, který podporuje i sus akordy a septakordy, případně i power akordy.

DVD: Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení