Menu
Časopis Chip

Kamerka na cestách

Kamerka na cestách

Kamerka na cestách | Foto: CHIP

Náš srovnávací test vám pomůže s výběrem té nejlepší akční kamerky pro vaše potřeby. Otestovali jsme jich 24.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Akční kamerky jsou lehké, odolné a snadno se připnou třeba k helmě, na řídítka kola nebo na surfové prkno. Mají objektiv se širokým záběrem (většinou 170°), takže s nimi snadno zachytíte celou scénu. Dnes je jakýmsi standardem rozlišení Full HD, ale řada výrobců už nabízí i modely kamerek, které zvládnou rozlišení Ultra HD, tedy 3 840 x 2 160 bodů.

Kamerku lze většinou nastavit a ovládat prostřednictvím displeje a tlačítek. Někdy jde však jen o stavový displej, ze kterého zjistíte stav kamery a nastavené parametry. Kamerky jsou vybaveny Wi-Fi rozhraním, případně i Bluetooth. Do smartphonu nebo tabletu si pak stáhnete aplikaci, prostřednictvím které se kamerka ovládá, a na displeji také vidíte její záběr.

U akčních kamerek je nejdůležitějším hodnoticím kritériem pochopitelně kvalita videa. Proto má na celkovém hodnocení 50% váhu. Dalším hodnoticím kritériem je jak výbava samotné kamerky (porty, bezdrátové připojení), tak dodané příslušenství. Ovládání a vybavení hodnotí Chip 30 procenty. A Chip také měří, jak dlouho je možné s kamerkou nahrávat. Kromě výdrže měří Chip také dobu, za kterou se baterie znovu nabije na plnou kapacitu, a tento čas se na výsledném hodnocení v této kategorii podílí 20 procenty. 


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení