Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Disk Defrag Pro 4.8

Disk Defrag Pro 4.8

Program Disk Defrag Pro je výborný nástroj pro efektivní defragmentaci pevných disků, který si bez problémů poradí i s optimalizací uložení dat na moderních úložištích SSD. Plná verze - Chip 06/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Praktický nástroj pro každého uživatele, který chce snadno a bez složitých nastavení optimalizovat uložení svých dat v počítači a zrychlit tak jeho běh.

Plná verze programu Auslogics Disk Defrag Proffesional nabízí vše potřebné pro skutečně efektivní defragmentaci a zrychlení běhu pevných disků, a to včetně rychlých disků SSD. Nástroj je vhodný jak pro běžné uživatele, kteří se nechtějí zabývat složitým nastavováním programu, tak i pro uživatele zkušené. Těm umožňuje podrobné nastavení programu podle jejich požadavků a plnou kontrolu procesu optimalizace uložení dat na disku. Kromě „standardní“ defragmentace (»Simple Defrag«) nabízí program i nástroj pro optimalizaci volného místa na disku (»Free space optimization«), defragmentaci vybraného souboru nebo složky, praktického průvodce nastavením programu (»Scheduling Wizard«) a průvodce optimalizací (»Optimization Wizard«), nástroj pro kontrolu disku a opravu nalezených chyb disku (»Check & Correct Errors«), podrobné reporty o provedených úlohách a možnost nastavení pravidelných automatických defragmentací prováděných v zadaném čase.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plná verze programu v ceně 650 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí a bude funkční 1 rok od instalace včetně možnosti updatu ovšem bez technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Na počítači se zaplněným velkým diskem může defragmentace zabrat i poměrně dlouhou dobu. Program proto umožňuje vybrat akci (např. vypnout počítač), která bude provedena po dokončení úlohy. Stačí označit zaškrtávací políčko »After completing« a z rozbalovacího seznamu vybrat požadovanou akci. Karta »Scheduler« slouží pro nastavení pravidelných automatických defragmentací disku, které mohou být prováděny v zadaném časovém intervalu (denně, týdně nebo měsíčně) nebo při splnění určité podmínky – např. při nečinnosti systému po zadanou dobu nebo při spuštění počítače. Karta »Resources« zobrazuje v reálném čase informace o vytížení procesoru, pevných disků a operační paměti a v případě notebooku také informace o aktuálním stavu baterie. Najdete zde i tlačítko pro otevření systémového okna s nastavením schématu napájení (»Configure Power Scheme«).

Nástroje a funkce program Disk Defrag Pro tak daleko přesahují možnosti standardního defragmentačního nástroje integrovaného ve Windows. Program nabízí i tzv. »Offline Defragmentation«, pomocí které umožňuje defragmentovat i běžnými nástroji „nepřesunutelné“ systémové soubory – jejich optimalizaci provede během následujícího startu počítače. Program také zobrazuje aktuální informace o stavu disku (tzv. S.M.A.R.T. data) a nabízí i možnost konfigurace profilů, pomocí kterých určujete, jaké systémové zdroje resp. výpočetní výkon počítače je přiřazen pro jeho práci. Na kartě »Resources« pak najdete monitor aktuálního vytížení procesoru, pevných disků, operační paměti a v případě notebooku také informace o aktuálním stavu baterie. »Tip!« Uživatelé, kteří chtějí prozkoumat všechny možnosti programu, najdou na DVD i podrobný manuál s kompletními informacemi o všech jeho možnostech a nastaveních.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení