Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Fototipy pro nové fotomobily

Fototipy pro nové fotomobily

Vysvětlíme vám, jaké výhody mají smartphony se dvěma, třemi, ale i čtyřmi objektivy, a ukážeme vám, jak je na maximum využít.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Kromě toho, jakou baterii, paměť a displej by měl smartphone mít, se kupující musí zabývat i ne úplně jednoduchou otázkou: Kolik hlavních fotoaparátů by měl chytrý telefon mít? Pouze jeden fotoaparát aktuálně najdete většinou jen u základních a cenově dostupných modelů. Standardem jsou dnes ve vyšší třídě objektivy dva, a trendem jsou dokonce tři či až čtyři fotoaparáty na zadní straně. Příkladem je třeba smartphone Samsungs Galaxy A9, a nejnovější Nokia 9 má dokonce fotoaparátů pět.

Je to jen marketingový trik, nebo má osazení více fotoaparátů skutečně reálný důvod a jsou pro uživatele takovou výhodou? Na tuto otázku není úplně jednoduché odpovědět, přesto se o to v Chipu 6/2019 pokusíme. V základu lze říci, že více fotoaparátů skutečně přináší přidanou hodnotu, hodně však záleží také na použitých objektivech, senzorech a jejich využití aplikací pro fotografování. Ti, kteří tápou, jak a jaký fotoaparát vůbec použít pro dosažení nejlepšího výsledku, stejně dosáhnou i s dobře vybaveným smartphonem jen běžných výsledků. Počet megapixelů fotoaparátů pak už nehraje takovou roli.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení