Menu
Časopis Chip

True Image 2020 BootCD

True Image 2020 BootCD

True Image 2020 BootCD | Krabice: koláž CHIPu

Acronis True Image vám pomůže s instalací nového disku do počítače, konkrétně s vytvořením diskových oddílů a klonováním dat ze současného disku. Free verze - Chip 06/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Výměna pevného disku počítače za nový, větší či rychlejší, nemusí nutně znamenat reinstalaci Windows a všech programů nebo ovladačů hardwaru.

Acronis True Image je známý a oblíbený nástroj na zálohování kompletního obsahu počítače, který nabízí funkce na iniciaci nových pevných disků připojených k počítači, tedy především vytvoření a zformátování diskových oddílů, ale také i velmi užitečnou funkci na klonování dat. Ta se vám bude hodit právě při instalaci nového systémového disku, na který můžete přenést instalaci Windows, ovladačů i požívaných aplikací, stejně jako všechna uživatelská nastavení a data. Tím vám Acronis True Image ušetří opravdu hodně času a práce, spojené s pořízením nového disku.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Vedle standardního programu pro Windows, který je známý díky kvalitnímu zálohování, existuje i Acronis True Image BootCD, což je bootovatelný samostatný systém. Jeho pomocí je možné podobně kvalitně provádět zálohování a naopak obnovy disků a dat ze záloh a navíc poslouží zejména v případě, že ve Windows došlo k nějaké havárii. Pomocí tohoto systému na USB flash disku se spustí počítač a pomocí záloh se obnoví celý disk nebo vybraná data. Acronis True Image BootCD lze však použít i v případě, že si pořídíte nový disk a chcete na něj přenést celý obsah předchozího disku. Typickým scénářem je výměna pomalého točivého disku za SSD. True Image BootCD obsahuje i funkce klonování, které se vám mohou výborně hodit.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows PE (32/64 bit)
  • Bez registrace

Program Acronis True Image BootCD lze používat zdarma a bez časového omezení. Licence plné verze programu Acronis True Image 2020 pro Windows s kompletní výbavou, přijde zhruba na 1 200 korun.

V úvodním okně po spuštění počítače z bootovacího DVD nebo USB flash disku (musíte použít příslušnou funkční klávesu nebo nastavit postup bootování v BIOS) si nastavte jako jazyk (»Language«) češtinu a pokračujte volbou »Acronis True Image« ke spuštění programu na zálohování a klonování disků. Funkce na klonování disků (»Nástroje | Klonovat disk«) a iniciaci nově připojených disků (»Nástroje | Přidat nový disk«) najdete v hlavním uživatelském rozhraní programu. Po výběru funkce se spustí průvodce nastavením požadované operace, kde zvolíte zdrojový a cílový disk pro klonování dat nebo disk pro vytvoření nových oddílů. Z funkcí dostupných pod volbou »Nástroje« je užitečný především »Acronis DriveCleanser« na bezpečné přemazání nepotřebného pevného disku náhodnými daty, která pak případný nový majitel nebude schopen obnovit. Na výběr je několik algoritmů bezpečného mazání a rovněž i možnost vlastního nastavení.

Kromě funkcí na iniciaci a klonování disků obsahuje Acronis True Image i několik dalších nástrojů. Patří mezi ně i možnost vytvořit si speciální diskový oddíl pro uchovávání záloh (»Acronis Secure Zone«), ze kterého lze rychle obnovit předchozí stav počítače. Další šikovnou funkcí je »Acronis DriveCleanser«, nástroj na spolehlivé smazání dat z disku, který se chystáte prodat nebo vyřadit. Na výběr je několik metod opakovaného přepsání původních dat, aby byla znemožněna jejich případná obnova.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2020

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení