Technologická suverenita Evropy nebude jednoduchá.
Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání
Chip 06/2022: Nedostatek čipů pro automobilový průmysl, který přetrvává dodnes, posunul do popředí zájmu problém přílišné závislosti na mimoevropských výrobcích. Členské státy se shodují na potřebě vybudovat v EU čipový průmysl, který bude konkurenceschopný ve všech oblastech, pomineme-li obvyklé spory o umístění výrobních a výzkumných středisek. V rámci konceptu „digitální suverenity“ Komise EU prosazuje komplexnější přístup, který se neomezuje pouze na investiční podporu. Digitální sebeurčení by mělo být umožněno nejen členským státům a podnikům, ale i každému jednotlivci v EU.
Evropská komise přišla s „digitálním kompasem“, který ukazuje cestu ve čtyřech oblastech: digitální dovednosti, digitální transformace ve firmách, digitalizace veřejných služeb a bezpečná a udržitelná digitální infrastruktura.
Chips Act (Zákon o čipech) a 43 miliard eur jsou hlavní páky EU, kterými chce v Evropě podpořit výstavbu továren na polovodiče. Do roku 2030 se má podíl evropských výrobců na světovém trhu zdvojnásobit na 20 %. Vzhledem k tomu, že analytici trhu očekávají, že celosvětová produkce všech výrobců čipů se ve stejném období zdvojnásobí, musela by evropská výroba během osmi let stoupnout čtyřnásobně.
Přečtěte si v červnovém Chipu více o tom, jak se bude měnit polovodičový průmysl v Evropě a co nám jako občanům EU přinese další digitalizace. Chip 06/22 je v prodeji od 25. května.
Obsah: Všechna témata Chipu 06/2022
Tento a další zajímavé články můžete číst hned
Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru
Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu Už mám zakoupeno
Nevypadá to zrovna na šťastný začátek roku:…

PlayStation 5 má problém: akutní nedostatek prý…

Bez čipů neběží nic

Obrovský zásah do webových služeb: jak jediný…
