Menu
Časopis Chip

CinemaHD 4

CinemaHD 4

CinemaHD 4 | Foto: CHIP

Programy pro konverzi videa bývají často až zbytečně komplexní, přitom jde často jen o změnu formátu. Naštěstí ale existuje i nástroj pro běžného uživatele.

  • PLNÁ VERZE  Uveřejněno v časopisu Chip 08/15 a v jeho digitální verzi, která umožňuje on-line distribuci softwaru – stažené programy je možné využít i u počítače bez DVD mechaniky.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Engelmann CinemaHD 4 je specialista na konverzi videosouborů, kterou nabízí v jednoduchém a přehledném uživatelském prostředí. I přes svou jednoduchost však nabízí všechny obvyklé funkce videopřevodníků, včetně změny rozlišení obrazu, náhledu videa včetně jeho střihu, výběru přednastavených profilů pro různá zařízení včetně herních konzolí, či zcela plný manuální přístup k možnostem nastavení jednotlivých parametrů videa a audia pro kompletní personifikaci. Pomocí náhledu videa a funkce střihu lze výsledné video upravit na požadovanou délku. Stačí nastavit bod počátku a konce. Součástí nabídky funkcí je také nástroj na výrobu bookletu do krabičky nebo obalu s využitím přímého hledání na internetových stránkách.

Licence pro Chip: Časově neomezená verze v ceně 800 korun, která je shodná s aktuálně prodávanou licencí, avšak bez možnosti updatu a technické podpory.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace online

Po spuštění programu se vám hned zezačátku zobrazí jeho hlavní okno, kde budete s videem pracovat nejčastěji. Největší část hlavního okna zabírá pole s listem všech přidaných souborů a informacemi o nich, odtud s nimi také budete pracovat. Na pravé straně naleznete obrazovku s náhledem videa, kde můžete video přehrávat a stříhat. V dolní části programu se nachází tlačítka na přidání souborů, nastavení formátu a start konverze. Program na přidání souborů nabízí tři způsoby, a těmi jsou vybrání jednotlivých souborů, vybrání složek či vybrání DVD disku a podobných médií. Vybrané soubory se vám automaticky zařadí do listu na hlavní straně aplikace. V tomto listu lze jednotlivé položky aktivovat, odstraňovat a přistupovat k jejich detailním informacím. Program má v sobě zabudovanou i funkci na vyhledání a přidání obalu videa. Při vybrání videa nalezneme na pravé straně programu jeho náhled. Zde si lze video pomocí přehrávače prohlížet, nástrojem na střih jej můžeme zkrátit na požadovanou délku.

     

Personifikace výstupu

Po dokončení práce se soubory přichází nastavení parametrů výsledného filmu. K tomu v programu máte dva přístupy – jedním je nastavení parametrů zcela manuálně a druhým je využít jednoho z nabídky přednastavených profilů, které kromě všeobecného videa nabízí i profily pro zařízení a konzole. Přednastavené profily lze dále personifikovat výběrem formátu, bitratu videa a audia, rozlišení, počtu snímku za sekundu a vzorkovací frekvence. Po výběru videa, jeho úpravě a nastavení jeho formátu se lze už pustit do samotné konverze. V případě náročnějších či mnohonásobných konverzí je možné zaškrtnout políčko »Shut down computer after conversion is complete« pro vypnutí počítače po skončení všech konverzí. Výsledné produkty lze poté pomocí zabudované vypalovačky nahrát na požadované médium.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení