Menu
Časopis Chip

Svět ve 4K HDR

Svět ve 4K HDR

Svět ve 4K HDR | Foto: CHIP

Bohaté barvy, velké kontrasty a obrovské množství detailů. To nabízí moderní televizory s vysokým rozlišením a technologií HDR.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Když se v obchodě postavíte před televizory, budete patrně ohromeni brilantností současných modelů s vysokým rozlišením. Dokonce i modely střední třídy mají mnohem lepší obraz než třeba sedm let starý prémiový televizor s rozlišením Full HD.

Při hledání nejlepšího „placatého“ televizoru nabývá člověk často dojmu, že za vynikající kvalitou obrazu stojí především rozlišení 4K nebo UHD (Ultra HD). Ve skutečnosti má rozlišení UHD na kvalitu menší vliv, než si myslíme. Spíše záleží na tom, co výrobci televizorů s tak velkým počtem bodů udělají. Vysoké kontrasty, přirozené barvy a hladké okraje jsou výsledkem vylepšených algoritmů a především nových zobrazovacích technologií, jako je například HDR s vyšší barevnou délkou deseti bitů. V běžném provozu si totiž rozdílu mezi UHD a Full HD zobrazením všimnete pouze v případě, že stojíte ve velmi krátké vzdálenosti od obrazovky.

Vše o nových zobrazovacích technologiích najdete v srpnovém vydání Chipu. Poradíme vám také, jaké zařízení si vybrat a kde můžete čerpat obrazový materiál.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení