Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Sophos Bootable Anti-Virus

Sophos Bootable Anti-Virus

Vytvořte si bootovací flash disk s antivirem Sophos a bez běžících Windows proklepněte svůj počítač hloubkovou kontrolou. Open-source verze - Chip 08/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud je váš systém z ničeho nic pomalý, na vině mohou být viry, které standardní antivir neodhalí. Pomoci může samostatný antivirový systém.

Sophos Bootable Anti-Virus je bootovatelný antivirový systém, který je navržen pro jednoúčelové odvirování počítače bez spuštěných Windows. Taková kontrola je absolutně nejkvalitnější, protože malware se nemůže skrývat v běžících procesech Windows nebo v paměti. Řešení od Sophosu výrazně ztrácí na konkurenci ve funkcích i ovládání. Antivirový systém se aktualizuje pouze při vytváření ISO obrazu a novější signatury nelze do systému dohrát ani stáhnout po internetu.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Sophos Bootable Anti-Virus je postaven na Linuxu Slax a nepoužívá obvyklé grafické prostředí. To má ale své výhody ve velikosti dat a v kompatibilitě s grafickými kartami. Samotný antivir obsahuje pouze funkce na testování počítače a případné vyléčení nebo odstranění infikovaných souborů.

  • Jazyk: anglicky
  • Linux (32 bit)
  • Bez registrace

Open-source verze antivirového a záchranného systému bez časového omezení.

obr-01

obr-02

obr-03

Bootování:  U většiny počítačů stačí při startu počítače mačkat klávesu [F8] nebo [F12], až se objeví seznam disků, ze kterých je možné počítač nabootovat. Zde vyberte svůj USB flash disk. Pokud tento postup nefunguje, je třeba vejít do nastavení BIOS a USB zařízení vybrat jako »First boot device«. Restartujte a dostaňte se tedy do BIOSu (většinou klávesou »Delete«, »F2«, »F10« nebo jiné, univerzální postup pro všechny typy BIOSů bohužel neexistuje) a přejděte do části nazvané »Boot«, »Boot order« nebo podobně. Zde by měl být vidět seznam všech zařízení, ze kterých můžete bootovat. Na první pozici přesuňte optickou mechaniku, změnu uložte a restartujete počítač.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2020

Obsah: Všechna témata Chipu 08/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení