Menu
Časopis Chip

Skvělé domácí kino

Skvělé domácí kino

Skvělé domácí kino | Foto: CHIP

Řada z nás patrně strávila část koronavirové krize před televizní obrazovkou. Pokud chcete ve sledování pokračovat, máme pro vás tipy na nejlepší 4K televizory a soundbar.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 08/2020: Televizor v době koronavirové krize často získal i další funkce. V řadě případů nesloužil jen jako domácí kino, připravené pobavit po práci, ale často nahradil i monitor v domácí kanceláři nebo se uplatnil při hraní s herní konzolí. Těch si nudící se spoluobčané v době koronakrize pořídili také dost. To jsme také zohlednili v naší informační tabulce, kterou najdete na konci srovnávacího testu televizorů v tištěném vydání Chipu. Tentokráte v ní najdete i informace o tom, jaké zpoždění můžete u televizoru očekávat při hraní her, i to, zda k němu lze připojit sluchátka a smartphone. Od tohoto testu jsme se také rozhodli nadále ukončit oddělené testovaní jednotlivých modelů podle úhlopříčky jejich obrazovky. Panely s rozlišením 4K už jsou tak vyspělé, že velikost obrazovky už nemá tak zásadní vliv na kvalitu obrazu. Dozvíte se také, zda má v současné době smysl pořídit si 8K televizor.

Výrobci televizních přijímačů se u svých špičkových modelů snaží zajistit co nejlepší zvukový výstup. Ten má ale samozřejmě své limity, protože výkonné reprodukotry se do štíhlých televizorů jen těžko umístí. Náročnější uživatelé si proto mohou vybrat jiné řešení. Zvukový upgrade pomocí spoundbarů je relativně snadný a levný. Moderní soundbary mají podlouhlý tvar a snadno se vejdou pod televizor. Není tedy třeba instalovat žádné další bedny okolo ani natahovat kabely po bytě. Dokonce i subwoofer pro podporu basů je již u mnoha modelů připojen bezdrátově. S výběrem správného soundbaru vám také pomůžeme a v Chipu 8/2020 najdete jejich srovnávací test.

Obsah: Všechna témata Chipu 08/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení