Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Nejlepší výbava do školy

Nejlepší výbava do školy

Se začátkem září se prodejci snaží přesvědčit uživatele k utrácení. S námi vybranými produkty se nedáte nachytat.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Počítače, tablety, procesory, SSD disky, 4K monitory a další. Přes všechny obtíže běží vývoj v počítačové oblasti stále rychleji. Rok stará zařízení jsou leckdy považována za zastaralá a lze je koupit za polovinu původní ceny, přesto stále více než bohatě stačí i nejnáročnějším uživatelům. Vybrali jsme pro vás nejvýhodnější modely různých kategorií: od notebooků a stolních počítačů přes monitory a tiskárny až po nezbytné praktické drobnosti. 

Co studenti potřebují?

Samozřejmě záleží na věku. Žákům prvního stupně základní školy vlastní počítačová technika do ruky nepatří, ale samozřejmě běžně používají naše chytré telefony, tablety nebo notebooky. Většinou jsou spokojeni s tím, co najdou na stole. Vybírat jim tedy nějaký hardware na míru nemá cenu. Žáci vyšších tříd základní školy již běžně používají vlastní smartphone a často mají doma k dispozici i vlastní počítač nebo notebook. Přesto se však stále většinou jedná o zařízení, která odložil někdo z rodiny, takže ani pro žáky druhého stupně zpravidla kromě drobností nekupujeme novou výbavu.

Problém s výběrem vlastní techniky pro děti tedy řeší většinou až rodiče středoškolských studentů. I u nich je ale většinou volba řízena především cenou, protože u mobilních zařízení hrozí vysoké riziko ztráty nebo poškození. Každopádně je zde již dobré řídit se kromě ceny i opravdovými potřebami studentů. 

Vysokoškoláci mají rozličné požadavky podle toho, zda studují technické, nebo humanitní obory. Programátoři, architekti a technici již potřebují vysoce výkonné stroje a jim odpovídající periferie, zatímco studenti filozofických oborů nebo novinařiny ocení hlavně lehký a vysoce mobilní notebook nebo tablet s dlouhou výdrží na baterii. Na následujících stranách najdete námi vyzkoušená a prověřená zařízení, za jejichž kvalitu můžeme dát ruku o ohně.

Celý článek včetně výběru nejlepších produktů najdete v Chipu 9/2019.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení