Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Nový život pro staré smartphony

Nový život pro staré smartphony

Chytré telefony, které jsou zastaralé, je možné použít jako dálkové ovladače, přehrávače médií nebo jako domácí chůvičky.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Běžnému uživateli nevydrží chytrý telefon při každodenním používání většinou déle než tři roky, aniž by to mělo nějaké následky: škrábance na displeji i těle, odcházející baterie a stále zastaralejší a tím i nebezpečnější operační systém  A i když smartphone funguje víceméně bezchybně, je těžké odolat nabídkám na nejnovější zařízení, která nabízejí větší pohodlí, ale i skvělé fotografie a video ve vysokém rozlišení.

Je ale dobře, že lze už trochu zastaralé smartphony využít i pro jiné účely, u nichž nejsou nedostatky související s vyšším věkem tak závažné. Tedy alespoň za předpokladu, že displej a jeho dotyková vrstva jsou v provozuschopném stavu. Pro alternativní použití, které v tomto článku popisujeme, není potřeba SIM karta a síťové připojení může probíhat prostřednictvím domácí Wi-Fi. Chce to jen mít dobré nápady a využití se snadno najde. Naše tipy najdete v Chipu 9/2019.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení
Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED