Menu
Časopis Chip

Konec Facebooku?

Konec Facebooku?

Konec Facebooku? | Foto: CHIP

Počet uživatelů Facebooku částečně stagnuje, zatímco TikTok roste.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 09/2020: Dvě miliardy stažení! Čínská aplikace pro sdílení videa Tiktok tuto hranici překonala v obchodech Apple App Store a Google Play už na konci března 2020. Až doposud to zvládl pouze Facebook, a to jak se samotnou aplikací Facebook, tak s Messengerem, Instagramem a WhatsAppem, které také patří do impéria Marka Zuckerberga.

V případě vládce on-line sociálních sítí Facebooku se však ukazuje, že žádné stromy nerostou do nebe. Zdá se, že ho opouštějí především mladší uživatelé, teenagery Facebook přestává lákat. Marka Zuckerberga to ale příliš neznepokojuje. Možná již nevěří tradičnímu síťovému podnikání a téměř úplné závislosti na reklamním byznysu. Kromě experimentů s virtuální měnou Libra aktuálně rozšířil oblast podnikání o platformu pro elektronický obchod. Zainteresovaní prodejci si tak mohou zřídit internetové obchody prostřednictvím Facebooku nebo Instagramu, k nimž se lze také dostat přes WhatsApp. Další funkce mají přilákat ještě více potenciálních zákazníků.

Bude to stačit? Zastaví Facebook propad uživatelského zájmu a podaří se mu dále zvyšovat tržby a zisk? Více se dočtete v zářijovém Chipu, který je v prodeji už od 19.8.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení