Menu
Časopis Chip

Surfujte bezpečně a streamujte po celém světě

Surfujte bezpečně a streamujte po celém světě

Surfujte bezpečně a streamujte po celém světě | obr.: Getty Images

Služby VPN lákají zákazníky na různé sliby. Jedním z nich je bezpečné surfování, anonymita na síti a přeshraniční streamování. Chip VPN služby otestoval.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 09/2021: Pokud často surfujete na nezabezpečených hotspotech, dopřejte si dodatečnou ochranu v podobě služby VPN. Ale existují pro ni i další důvody. Služba totiž zašifruje celý váš internetový provoz na různých zařízeních, jako jsou chytré telefony, notebooky nebo počítače. Chráníte tím také své internetové aktivity před zvědavými poskytovateli připojeni. Má to však samozřejmě háček, protože místo důvěry v poskytovatele připojení musíte důvěřovat poskytovateli VPN služeb. Může se totiž stát, že vás nakonec bude sledovat on a nahrávat vaše data o surfování a prodávat je dál.

Chip testoval devět VPN služeb. Nejdůležitějšími kritérii při testování VPN služeb jsou pro nás bezpečnost a ochrana dat. Kromě bezpečného surfování v nezabezpečených sítích se VPN hodí také k překonání geolokačních omezení. VPN může i rychlou optickou linku řádně zpomalit na hlemýždí tempo. Proto jsme se snažili získat realistický obraz výkonu poskytovatelů VPN služeb pomocí různých srovnávacích testů. Výsledky našeho testu najdete v zářiovém vydání Chipu.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení