Menu
Časopis Chip

Dostaňte Wi-Fi opravdu všude

Dostaňte Wi-Fi opravdu všude

Dostaňte Wi-Fi opravdu všude | obr.: GettyImages

Od sklepa po půdu a od garáže přes terasu na celou zahradu – dnes už opravdu nic nebrání tomu, pokrýt signálem Wi-Fi sítě opravdu jakýkoli prostor. 

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 09/2022:  Nejen teď v létě je určitě příjemné trávit více času v zahradě nebo třeba na terase – i když přitom musíte pracovat. Ostatně, v létě je homeoffice snad nejpříjemnější – pokud tedy máte možnost pracovat venku. Kromě notebooku k tomu budete samozřejmě potřebovat také připojení k internetu. A zde může vaše představa o práci v houpacím křesílku ve stínu stoleté lípy nepříjemně narazit. Faktem totiž je, že ve většině případů se Wi-Fi router nachází někde v domě, a i když signálem bezdrátové sítě perfektně pokrývá všechny vnitřní prostory, na terasu nebo dále na zahradu pronikne jen slabý, prakticky nepoužitelný signál. Je to samozřejmě způsobeno tím, že zatímco vnitřní příčky domu jsou relativně tenké a pro signál Wi-Fi propustné, obvodové zdi se zateplením a okna osazená třemi skly v řadě jsou pro rádiové vlny bezdrátové sítě už prakticky nepřekonatelnou překážkou. A pokud chcete pracovat na zahradě u chalupy s půlmetrovými kamennými zdmi, můžete na rozumné šíření signálu Wi-Fi z domu ven prakticky zapomenout.

A když už venku nějakou tu čárku signálu bezdrátové sítě ulovíte, musíte počítat s tím, že bude připojení pomalé a bude trpět výpadky. Na odeslání pár e-mailů to možná nevadí, ale dlouhodobě se takto pracovat nedá. Navíc třeba ani nechcete pracovat, ale spíše si užít zábavu u bazénu, a přitom poslouchat streamovanou hudbu nebo si udělat letní kino na terase a pustit si film z Netflixu. A nemůžeme opomenout ještě jeden zásadní důvod, proč pokrýt celé okolí domu slušným signálem Wi-Fi. Bezdrátovou síť potřebují i bezpečnostní kamery, stejně jako třeba přes Wi-Fi ovládaná světla, filtrace bazénu nebo třeba otvírání brány.

Jak dostat kvalitní signál Wi-Fi opravdu všude vám poradíme v Chipu 09/22. Toto vydání je v prodeji od 24. srpna.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení