Menu

Využití Excelu ve finančních výpočtech

14.09.2015 20:07 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Využití Excelu ve finančních výpočtech

Využití Excelu ve finančních výpočtech | foto: CHIP

Jen zlomek běžných uživatelů Excelu dokáže vhodně a efektivně využít všechny jeho funkce.

Jednou z oblastí, kde lze velmi dobře použít tabulkový kalkulátor Excel ze souboru Microsoft Office a jeho vlastnosti, jsou finanční (bankovní) výpočty. Jejich základem jsou vztahy a vzorce na úrovni středoškolské matematiky – pro tzv. jednoduché a složené úročení, případně jejich různé modifikace.

V našem návodu se omezíme na takové typy finančních výpočtů, se kterými se můžeme v praxi nejčastěji setkat. Samozřejmě existují ještě další varianty, různě modifikující použité vzorce a tím i samotné funkce Excelu používané pro vlastní výpočet. Konkrétní příklad můžeme řešit v prostředí Excelu v zásadě dvěma způsoby: sestaveným vzorcem (přepíšeme matematický zápis do podoby vhodné pro výpočet), nebo použitím již připravených funkcí. Samozřejmě můžeme volit i kombinaci obou uvedených možností.

Využití Excelu pro finanční výpočty si ukážeme v říjnovém Chipu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení