Menu

XXL smartphony

14.09.2015 14:48 | Pavel Trousil + Přidat komentář
XXL smartphony

XXL smartphony | foto: CHIP

Otestovali jsme pro vás nejlepší smartphony s displejem 5,5“ a větším. Nabízí skvělý výkon a hlavně velký prostor na displeji.

Už dávno neplatí, že čím menší mobilní telefon, tím atraktivnější. Smartphony s displejem o úhlopříčce 4,7–5,2 palce jsou dnes považovány v podstatě za hlavní proud a velmi dobře se prodávají. My jsme se v našem testu soustředili na smartphony ještě větší – na ty s displejem 5,5 palce a větším. Otestovali jsme jich celkem 20.

I když rozměry nedovolují takovýto telefon strčit snadno do kapsy, nabízí nesporné výhody. Mezi ně patří především přehlednost, velký prostor pro webové stránky, mapy a další aplikace. Výrobce má v takovémto telefonu zase větší prostor pro baterii, takže i když spotřeba takovýchto gigantů není malá, často vydrží pracovat opravdu dlouho – přes devět hodin. Uživatelé pak často volí takovýto smartphone místo tabletu.

V našem testu jasně převládají modely s operačním systémem Android, ale najdete zde i jednoho zástupce platformy iOS a jeden smartphone se systémem Windows Phone 8.1 od Microsoftu. Kdo má tedy jednu z těchto platforem v oblibě, nemusí moc vybírat a má jasno. Android je u námi testovaných modelů většinou již ve verzi 5.0 a novější, některé se ještě prodávají s verzí 4.4, ale lze očekávat, že se alespoň u některých objeví upgrade.

Řada uživatelů čeká od svého smartphonu, že jim nejen poslouží pro telefonování, psaní zpráv a procházení internetu, ale že nahradí i navigaci a kompaktní fotoaparát a poslouží i k videotelefonování a pořizování populárních selfie. Testování fotoaparátů smartphonů tak věnujeme skutečně velkou pozornost a hodnocení je v tomto případě důležitou složkou celkového výsledku. Celý test najdete v Chipu 10/2015.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení