Menu
Časopis Chip

Media Composer First

Media Composer First

Media Composer First | Foto: CHIP

Avid Media Composer First je bezplatná verze profesionálního videoeditoru, která za cenu omezení funkcí přináší běžným uživatelům pokročilé nástroje. Free verze - Chip 10/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

S videoeditorem Avid Media Composer First si poradí spíše uživatelé se zkušeností se střihem videa, kteří se nezaleknou komplexnosti programu.

Avid Media Composer je aplikace na profesionální střih a komplexní editaci videozáběrů, která je v edici First nově k dispozici i v bezplatné podobě, aby si mohli tento program vyzkoušet i běžní uživatelé, kteří si nemohou dovolit investovat do softwaru desítky tisíc. Avid Media Composer First pracuje se všemi běžnými formáty videa i zvuku a u jednotlivých videoklipů z různých zdrojů umí detailně upravovat obsah nebo na jejich obraz aplikovat mnoho různých efektů. Stejně detailně lze pracovat rovněž se zvukovou složkou filmů, pro kterou je připravena samostatná sada efektů. Výsledný film je možné exportovat v běžných formátech s nejvýše Full HD rozlišením. Připravte se na to, že program Avid Media Composer First obsahuje skutečně velmi rozsáhlou sadu nástrojů a není snadné jej bez delšího nastudování postupů tvorby vlastního filmu ovládat.

  • Free verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 10/2017
  • Info: www.avid.com
  • Jazyk: anglicky
  • Win 7/8/10, macOS 10.11
  • On-line registrace

Aplikace Avid Media Composer First je po jednoduché registraci na internetu k dispozici zdarma pro uživatele, kteří si vystačí se čtyřmi stopami pro video a osmi pro zvuk a tvorbou videa nejvýše ve Full HD rozlišení. Plně vybavená verze programu Avid Media Composer First se všemi efekty a větším počtem audio i video stop stojí kolem 35 000 korun.

V programu Avid Media Composer First lze pracovat i s velmi rozsáhlými filmovými projekty, obsahujícími několik stop s videem i zvukem, prolínačky a přechodové efekty. Uživatelské prostředí si díky plovoucím oknům můžete snadno přizpůsobit vlastním potřebám. Stejnou péči jako obrazové složce svého budoucího filmu můžete v programu Avid Media Composer First věnovat také jeho zvukové stopě. K dispozici je dlouhá nabídka zvukových efektů, ekvalizér, audioeditor nebo mixážní pult. V bezplatné verzi programu lze pracovat až s osmi zvukovými stopami. Po spuštění programu Avid Media Composer First je na první pohled zřejmé, že je aplikace i ve své bezplatné edici určena především pokročilejším uživatelům. Abyste věděli jak na to, určitě se nejdříve podívejte na výuková videa, připravená na domovském webu.

Přestože ovládání programu Avid Media Composer First využívá podobné principy jako jiné pokročilé videoeditory, práce s aplikací je poměrně náročná a je třeba se ji nejprve naučit. Tvůrci programu za tímto účelem připravili sadu výukových videí, které najdete pod odkazem www.avid.com/media-composer-first/learn-and-support. Uživatelské prostředí programu se skládá z několika samostatných oken a doplňkových modulů, které lze vyhledávat a instalovat prostřednictvím nabídky »Marketplace«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení