Menu
Časopis Chip

Saola Web Animate

Saola Web Animate

Saola Web Animate | Foto: CHIP

V aplikaci Saola Animate můžete vytvářet animace pro webové stránky a interaktivní obsah na web v moderním formátu HTML5. Plná verze - Chip 10/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Líbí se vám webové stránky se zábavnými animacemi? S programem Animate budete schopni vytvářet podobné. Omezením je jen vaše fantazie.

Webové stránky samozřejmě nemusí obsahovat jen texty, fotky a videa, ale jsou i plné animací nebo interaktivních prvků. Zatímco bezpečnostními problémy zmítaná technologie Flash od Adobe z webu nenávratně mizí, nastupují interaktivní prvky napsané přímo ve standardu HTML5. Abyste si mohli sami vytvořit animaci, navigaci na webu nebo třeba jednoduchou interaktivní hru, nepotřebujete nutně ovládat problematiku kódování v HTML5. Pomůže vám aplikace Saola Animate, která funguje na principu podobnému programům na stříhání videozáběrů a vytváření filmů. To znamená, že na časovou osu animace poskládáte požadované prvky, určíte jejich chování v rámci animace a případně je i vylepšíte dostupnými efekty. Program Saola Animate za tímto účelem nabízí nejen přehledné uživatelské rozhraní, ale také řadu vzorových animací a rovněž i výuková videa, která vám ukážou, jak při tvorbě vlastní animace postupovat.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Aplikace Saola Animate vám bude po jednoduché registraci na internetu k dispozici zdarma a bez časového omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace. Běžná cena licence programu je kolem 2 500 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V uvítacím okně programu Saola Animate se můžete rovnou pustit do nového projektu, tedy vytváření vlastní animace. Pro pochopení možností aplikace vám ale doporučujeme použít nejprve nabídku »Samples« a zde si projít vzorky animací, na kterých uvidíte, co Saola Animate dokáže. Tvorba animace v programu Saola Animate se v podstatě příliš neliší od stříhání videozáběrů a vytváření filmu. Videoeditorům se podobá i uživatelské rozhraní aplikace, kde najdete časovou osu a prvky jednotlivých scén. Nechybí přitom ani řada detailně nastavitelných efektů. Hotovou animaci si můžete přehrát přímo v náhledovém okně programu Saola Animate a po jejím doladění exportovat ve formátu HTML5, použitelném na webových stránkách. V nabídce »File« najdete i funkci na zobrazení náhledu v internetovém prohlížeči, abyste věděli, jak bude výsledná animace na webu vypadat.

Pro úplné začátečníky nemusí být tvorba animací v programu Saola Animate právě snadná, proto se vyplatí projít si výuková videa, připravená na videoserveru YouTube. Saola Animate zde má vytvořený samostatný kanál s více než dvěma desítkami videí. Po jejich zhlédnutí pochopíte jednak ovládání samotného programu Saola Animate a pak také základní principy tvorby vlastních výstupů, použitelných na webových stránkách nebo k libovolným dalším účelům.7

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu




Komerční sdělení