Menu
Časopis Chip

Photo Cutter 8

Photo Cutter 8

Photo Cutter 8 | Krabice: koláž CHIPu

Aplikace InPixio Photo Cutter obsahuje univerzální digitální řezací nástroj, který lze použít k oříznutí všech detailů, lidí, objektů nebo dokonce celých scén na fotografiích. Plná verze - Chip 10/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Na vytváření fotomontáží ze snímků pořízených mobilem nepotřebujete profesionální grafický editor. Pomůže vám jednoduchá automatizovaná aplikace.

InPixio Photo Cutter 8 nabízí v přehledném uživatelském rozhraní několik snadno ovladatelných funkcí a nástrojů, se kterými je možné rychle dosáhnout zajímavých výsledků, aniž byste si museli pořizovat drahý profesionální fotoeditor a museli se s ním učit zacházet. V programu InPixio Photo Cutter můžete ořezávat snímky dle běžných formátů fotografií, otáčet je nebo vyrovnávat jejich linie. Nejzajímavější je ale jistě funkce na ořezávání objektů na snímcích (typicky postav), u které stačí jen hrubě označit oblasti, které má program odstranit, nebo naopak na fotce ponechat. Automatická funkce na ořezávání objektů funguje velmi přesně a spolehlivě, ale kdybyste přece jen nebyli s výsledkem spokojeni, můžete jej ručně doladit. Ořezané snímky s průhledným pozadím můžete následně zasadit do některého z připravených pozadí, nebo je exportovat pro další úpravy.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu InPixio Photo Cutter 8 můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu je kolem 700 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V úvodním okně programu InPixio Photo Cutter si můžete zvolit, zdali otevřete k úpravám nový soubor s fotografií (»Open«), nebo budete pokračovat s některým z naposledy upravovaných snímků (»Recent Files«). Pak budete mít k dispozici tři skupiny funkci – na ořezání a změnu formátu snímku, oříznutí objektů na fotkách a tvorbu fotomontáží. Ořezávání objektů (typicky postav) na snímcích je s programem InPixio Photo Cutter velmi snadné. V nabídce »Cut-out« si zvolíte buďto červený značkovač na označení oblastí ke smazání, nebo zelený na obtažení míst, které mají na snímku zůstat. O zbytek se program postará automaticky. Dalším krokem po oříznutí objektů na snímku může být vytvoření fotomontáže – tedy například zasazení osob z fotky do některého z pozadí, připravených v nabídce »Photomontage«. Výsledný snímek pak můžete z programu InPixio Photo Cutter exportovat v běžných formátech.

Pod značkou InPixio nejdeme ještě celou řadu aplikací, určených pro rychlou, automatizovanou úpravu fotografií. Jde například o aplikace na odstranění nežádoucích objektů ze snímků, zaostření rozmazaných fotek, aplikování různých grafických efektů a filtrů nebo například zvětšení snímků či jejich vybrané části s důrazem na minimální ztrátu kvality. Tyto dílčí aplikace zastřešuje sada InPixio Photo Suite, která vyjde zhruba na 2 400 korun.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení