Menu
Časopis Chip

Technické trendy, které řeší skutečné problémy

Technické trendy, které řeší skutečné problémy

Technické trendy, které řeší skutečné problémy | Foto: CHIP

Tento podzim přinesl zajímavé inovace, jejichž výhody se v některých případech projeví teprve v následujících letech. Máme pro vás zajímavé novinky z veletrhu IFA v Berlíně.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Na veletrhu IFA výrobci nejen prezentují to, co právě uvádějí na trh nebo s čím brzy přijdou, ale také zde představují své budoucí koncepce a prototypy. Něco z toho je v hrubých rysech známo již několik let, ale projevily se zde i trendy, které nám v budoucnu usnadní život.

Zobrazovací technologie QLED a OLED stále soutěží o co nejoslnivější obraz s bohatým kontrastem na co největší ploše, zároveň jsou však vyvíjeny i nové technologie obrazovek, které je nejspíš časem nahradí. Mění se i design televizorů. Výrobci se snaží, aby lépe esteticky zapadly do prostoru, nebo ještě lépe, aby nebyly vůbec vidět. Hodně pokroku zaznamenala i umělá inteligence, která už například neslouží jen pro vylepšení obrazu a převedení do vyššího rozlišení či zdokonalení hlasových asistentů. Výrobci spotřební elektroniky a kuchyňského vybavení chystají zajímavé novinky, které usnadní vaření. S tím by vám měli brzy pomoci autonomní roboti. Také uklízení a praní bude jednodušší.

Výhody zmenšování vidíme na každém kroku. Procesory a paměti jsou menší a výkonnější. Přidávají se výrobci mobilních zařízení, kterým se úspěšně daří vyrábět notebooky se stejnou úhlopříčkou displeje v mnohem menších celkových rozměrech a hmotnosti.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení