Menu
Časopis Chip

Obavy z velkého blackoutu

Obavy z velkého blackoutu

Obavy z velkého blackoutu | obr.: GettyImages

Výpadek internetu a jeho důsledky

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 10/2022: Když nám doma vypadne internet, býváme z toho většinou na nervy. Nespočet drobností zůstává nedokončených a každá z nich nesnese dlouhého odkladu. Ve srovnání s celostátním výpadkem sítě v delším časovém období se však tyto nepříjemnosti zdají být zcela zanedbatelné. Bez internetu se totiž nedostaneme k penězům, nevyzvedneme si léky ani neobjednáme potraviny, a dokonce i dodávky elektřiny jsou na hraně.

Podle většiny evropských institucí je zřejmé, že závislost na informačních technologiích a telekomunikacích stále roste. To se týká velké části ekonomiky, státní správy, ale také školství a zdravotnictví. Na těchto technologiích je navíc založena i naše soukromá komunikace a poskytování informací. Plánování opatření pro případ škod nebo krizí je proto nezbytné pro fungování ekonomik, států a společnosti.

Pojďte se s námi v říjnovém Chipu podívat na to, jak jednoduché nebo naopak složité je vyřadit internet z provozu, jaké známe příklady výpadků z (ne)dávné historie a jak moc je vůbec internetový blackout v dnešní době pravděpodobný. Chip 10/2022 je v prodeji od 21. září.

Obsah: Všechna témata Chipu 10/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení