Menu
Časopis Chip

Aplikace proti závislosti

Aplikace proti závislosti

Aplikace proti závislosti | Foto: CHIP

Umělá inteligence ve spojení se smartphony pomáhá i tam, kde bychom to nečekali.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Start-up z Chicaga pomáhá závislým na drogách, aby jim vydržela abstinence a zůstali „čistí“. Díky datům ze smartphonu a umělé inteligenci dokáže aplikace Triggr předpovědět, kdy jim hrozí návrat k závislosti.

Triggr nabízí netradiční cestu. Aplikace v mobilním telefonu spojuje klienta bojujícího se závislostí s týmem ošetřovatelů, kteří s ním několikrát denně chatují. Většinou se v rozhovorech jedná o to, jak probíhal klientův den a jakých cílů by chtěl dosáhnout. Jestliže klient Triggr dlouho nepoužívá, je kontaktovan svým ošetřovatelem.

Díky umělé inteligenci lze mnohem lépe předpovědět, kdy někomu hrozí návrat k závislosti. Aplikace vyhodnocuje data ze smartphonu, jako je čas strávený na mobilním telefonu, různé vzorce chatování, protokoly o hovorech či o spánku, ale také místa, kde se dotyčný zdržuje. Pomocí strojového učení systém vyhledává vzorce, které poukazují na odchylky od typické rutiny.

Pokud se chcete dozvědět více o projektu Triggr i jemu podobným, přečtěte si listopadový Chip. V prodeji od 20. října 2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení