Menu
Časopis Chip

MacBooster 5

MacBooster 5

MacBooster 5 | Foto: CHIP

MacBooster 5 je univerzální balík nástrojů na údržbu a ochranu systému Apple masOS s možností zrychlení téměř všech jeho součástí. Plná verze - Chip 11/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Mac začíná postupně zpomalovat a na SSD je méně místa, než by mělo být? Stačí si pořídit MacBooster, se kterým lze všechny části systému odladit a vyčistit.

IObit MacBooster 5 nabízí kompletní řešení pro každodenní péči o hladký chod systému, ať už se jedná o ochranu před viry a malwarem, čištění paměti od cache a instalačních souborů, nebo zrychlení chodu počítače prostřednictvím defragmentace disku a deaktivace programů při startu. Program se dokáže o veškerou optimalizaci postarat zcela automaticky, stačí na hlavní obrazovce nechat program vyhledat problémy, které lze poté hromadně vyřešit na jedno kliknutí. Není ale pouze třeba provádět jen doporučené změny, k jednotlivým částem údržby lze také přistupovat manuálně a personalizovat si tak míru zrychlení a zabezpečení systému. MacBooster dále zahrnuje nástroje na odstraňování stop po brouzdání na internetu a v počítači, kompletní odinstalování aplikací, pročišťování nadrozměrných souborů a vyhledávání duplicitních fotografií.

  • Jazyk: česky
  • macOS 10.7 a novější
  • On-line registrace

Roční plná verze programu v ceně 1300 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, s možností updatu, ale bez technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Stav systému: Sken při prvním spuštění dokáže určit stav zabezpečení a optimalizace systému a navrhne doporučené změny pro odstranění problémů. Rychlý náhled na stav částí systému se nachází přímo na hlavním okně a provedení změn je možné provést na jediné kliknutí. Pryč s odpadem: Pro uvolnění místa na disku MacBooster vyhledá veškeré zbytečné cache, zbytky po instalacích programů a další nevyžádané soubory, které mohou být odstraněny bez rizika. Další nástroje na vyčištění systému zahrnují automatické vysypávání koše a čistič nadměrných souborů. Žádné stopy: Při běžné odinstalaci programů v systému často zůstanou uživatelské soubory a přebytečné stopy, pro odstranění všech dat je tedy třeba použít specializovaný nástroj. MacBooster umožňuje programy seřadit dle velikosti a provést kompletní odstranění hromadně i individuálně.

Optimalizace na jedno kliknutí je vhodná na automatickou péči o většinu systémů, jejím použitím se ale aplikují pouze jen doporučené změny. Pro pokročilé uživatele se nabízí i manuální režim, prostřednictvím kterého lze ovládat veškeré nástroje individuálně. Tímto způsobem lze například nastavit, které aplikace budou spuštěny při startu systému, odstraňovat specifické části stop po brouzdání, kompletně odinstalovat programy a pročišťovat systém od zbytečných souborů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení