Menu
Časopis Chip

Vše o nových Windows 11

Vše o nových Windows 11

Vše o nových Windows 11 | Microsoft

První nová verze systému Windows po mnoha letech je zde. Co nová Windows 11 umějí?

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 11/2021:  Microsoft se kvůli systému Windows 11 téměř předhání v superlativech. Šéf Microsoftu Satya Nadella dokonce nedávno označil nový operační systém za „největší aktualizaci Windows za posledních deset let“. Pokud je to pravda, pak Windows 11 dokonce překonají svého předchůdce, kterého Microsoft plánoval jako „poslední Windows všech dob“. Proč by se ale plány Microsoftu nemohly pro jednou změnit? Aktualizace na Windows 11 přináší uživatelům dvě věci: Nové funkce v přepracovaném uživatelském rozhraní a zvýšené hardwarové nároky. Microsoft spustil distribuci Windows 11 už 5. října, ale pro majitele starších počítačů není nový operační systém dostupný jako upgrade prostřednictvím služby Windows Update. Uživatelé počítačů s oficiálně nepodporovanou konfigurací si musí Windows 11 instalovat ručně a, jak Microsoft uvádí, na vlastní riziko.

Novinek je ve Windows 11 poměrně dost: Začíná to už kompletně přepracovaným postupem instalace. Přestože ani instalace Windows 10 není nijak zvlášť obtížná, Windows 11 celou věc opět o něco zjednodušují, zkrášlují a zrychlují. Pro Windows 11 Home je však nyní povinná registrace pomocí účtu Microsoft (stejně jako v nejnovějších verzích Windows 10). A když instalaci dokončíte, přivítá vás nová startovací animace. Za doprovodu nového spouštěcího zvuku přistanete na nové pracovní ploše ve světelném režimu. Stejně jako vše ostatní je i pracovní plocha přepracovaná. Už jen nová tapeta vyvolává odlišný první dojem, stejně jako na střed umístěný hlavní panel. Microsoft přesto zachoval základní koncepci ovládání, takže by se měli uživatelé Windows 10 v novém systému rychle zorientovat.

Do listopadového Chipu jsme připravili 24stránkový speciál o Windows 11, ve kterém vám poradíme, jak si nový operační systém bez rizika vyzkoušet, jak jej nastavit s ohledem na ochranu vašeho soukromí a přidáme i nejlepší tipy a triky na jeho pohodlné a efektivní používání. Listopadový Chip je v prodeji od 20. 10.

Obsah: Všechna témata Chipu 11/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení