Menu
Časopis Chip

True Key 4.8

True Key 4.8

True Key 4.8 | Foto: CHIP

True Key je bezpečný šifrovaný trezor na přihlašovací údaje k webovým službám a jiná citlivá data, který lze odemknout pomocí tváře nebo otisku prstu. Plná verze - Chip 12/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Myslíte na bezpečnost a soukromí na internetu, ale otravuje vás neustále vypisovat složitá hesla pro přihlášení? Máme pro vás elegantní řešení.

Program True Key pochází z dílny společnosti Intel, resp. od bezpečnostních expertů McAfee. Jedná se o klasický trezor na hesla ukládaná do šifrované databáze, ovšem s moderní funkcí na přihlašování uživatele s využitím biometrie. Vedle hlavního hesla lze totiž k ověření identity použít i otisk prstu (u notebooků vybavených příslušným snímačem), nebo identifikaci na základě tváře, je-li váš počítač vybaven webkamerou. Různé způsoby ověření identity lze navíc pro zvýšení úrovně zabezpečení kombinovat (typicky heslo plus biometrie) a dostupný je i pokročilý režim identifikace tváře, kdy je třeba zavrtět hlavou, aby True Key nemohl být oklamán fotografií. Intel samozřejmě nezapomíná ani na mobilní zařízení, takže lze šifrovanou databázi hesel na základě uživatelského profilu prostřednictvím internetu synchronizovat i se smartphony a tablety s Androidem a iOS.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu True Key lze používat zcela zdarma pro nejvýše 15 uložených hesel a bez technické podpory. Prémiová verze bez omezení počtu spravovaných hesel přijde na 499 korun ročně.

Základem ochrany přihlašovacích údajů k různým internetovým stránkám a službám je sice dostatečně silné hlavní heslo, ovšem velmi komfortní funkce je možnost přihlašování prostřednictvím identifikace obličeje oprávněného uživatele s pomocí webkamery. Pro bezproblémovou spolupráci s podporovanými internetovými prohlížeči je třeba do nich doinstalovat příslušné doplňky. Program True Key vás k tomu navede a zajistí sdílení přihlašovacích údajů mezi prohlížeči i zařízeními (včetně smartphonů a tabletů s Androidem a iOS). Program True Key má ještě řadu dalších funkcí, například může sloužit jako bezpečné úložiště citlivých osobních údajů (čísla platebních karet, dokladů atd.) nebo poznámek. V nastavení lze zvýšit výchozí úroveň zabezpečení na dvoufaktorové ověřování identity uživatele.

Program True Key spolupracuje s internetovými prohlížeči Chrome, Firefox a Internet Explorer a je k dispozici nejen pro platformy Windows a macOS. Instalovat si jej můžete také do smartphonů a tabletů s Androidem a iOS. Zde má True Key vlastní zabezpečený internetový prohlížeč, ve kterém se lze rychle přihlašovat k uživatelským účtům na internetu. Kromě hlavního hesla lze i zde použít rozpoznání obličeje oprávněného uživatele pomocí přední kamery. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2016.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení