Menu
Časopis Chip

Protected Folder 1.3

Protected Folder 1.3

Protected Folder 1.3 | Foto: CHIP

Program Protected Folder je snadno ovladatelný šifrovací nástroj na ochranu citlivých souborů. Data jsou nejen zašifrována, ale pro jiné uživatele počítače i skryta. Plná verze - Chip 12/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Vaše cenná data si nepochybně zaslouží ochranu pro případ, že se k vašemu počítači dostane někdo nepovolaný. Protected Folder je bezpečně zašifruje.

Plná verze programu IObit Protected Folder 1.3 je připravena chránit důležitá data uložená na disku vašeho počítače před kýmkoli, kdo by například hladce přešel přes snadno odhalitelné heslo k vašemu uživatelskému účtu ve Windows (pokud tedy vůbec nějaké heslo používáte). Přístup k zašifrovaným souborům a složkám je zabezpečen heslem a tato data jsou rovněž skryta před zraky ostatních uživatelů. Práce s programem, který má uživatelské rozhraní přeložené i do češtiny, je velmi snadná. Stačí jen zvolit dostatečné silné heslo a do okna aplikace Protected Folder přetáhnout soubory a složky určené k ochraně. S chráněnými soubory můžete po jejich odemknutí pracovat standardním způsobem v Průzkumníku či jiném souborovém manažeru. Další výhodou je, že program Protected Folder podporuje i velmi staré verze Windows (je kompatibilní s Windows 2000 a novějšími).

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 12/2017
  • Info: www.iobit.com
  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Roční plná verze programu v ceně 500 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí s možností updatu, ale bez technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Aby mohl program Protected Folder spolehlivě chránit vaše soubory, je třeba při jeho prvním spuštění zvolit dostatečně silné hlavní heslo. Protected Folder vám nedovolí použít heslo kratší než 6 znaků, pokud to ovšem myslíte s bezpečností opravdu vážně, neváhejte ještě alespoň dva znaky přidat. Pro bezpečnější práci s programem Protected Folder slouží nastavení v nabídce »Seznam vyjmutých«. Protected Folder totiž ve výchozím nastavení neumožňuje ochránit heslem kompletní obsah disků či diskových oddílů nebo důležité soubory a složky, se kterými pracuje operační systém. Uzamčení souborů a složek heslem a jejich skrytí před zrakem nepovolaných uživatelů ani nemůže být jednodušší. Stačí, když vybraný obsah disku přetáhnete z Průzkumníka či jiného souborového manažera do okna programu Protected Folder. Druhou možností je použití tlačítka »Přidat«.

Program Protected Folder má uživatelské rozhraní přeložené i do češtiny, ale jazyk aplikace se většinou nepřepíná automaticky dle nastavení Windows. Klikněte proto na tlačítko »Options« vpravo nahoře a v nově otevřeném okně přejděte do nabídky »User Interface«. Zde z nabídky »Current Language« zvolte »Czech« a klikněte na »OK«. Aplikaci není třeba restartovat, jazyk se přepne ihned. Ve stejné nabídce můžete ještě vypnout grafické efekty uživatelského rozhraní programu Protected Folder a trochu jej tím zrychlit.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení