Menu
Časopis Chip

Windows 10 opět v popředí zájmu

Windows 10 opět v popředí zájmu

Windows 10 opět v popředí zájmu | foto: MS Windows/koláž Chipu

Poslední dobou se mohlo zdát, že Microsoft s uváděním nových funkcí pro svůj oblíbený operační systém příliš nespěchá

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 12/2020:  Před 25 lety byl svět Windows ještě v pořádku. Hvězdou trhu s počítači byla Windows 95, operační systém, který zpřístupnil počítače prakticky komukoli. Jakkoli nebyla dokonalá, Windows 95 se prosadila a přinesla nové funkce, jako je třeba nabídka »Start«, bez kterých si ani dnes, v době Windows 10, neumíme prostředí operačního systému představit. Kromě počítačů a notebooků nebyla Windows nikdy úspěšná, a tak se interně v Microsoftu dostala na vedlejší kolej.

Zhruba před dvěma a půl lety byl vývoj Windows rozdělen na dvě části. Jádro operačního systému bylo převedeno do cloudové divize a viditelná číst Windows byla přesunuta do oddělení Experiences and Devices. Pro lidi seznámené se situací to bylo znamení, že Windows již nejsou pro Microsoft příliš důležitá. Rozdělení se navíc odehrálo ve stejné době, kdy došlo k uvolnění nepříliš přesvědčivého upgradu funkcí Windows a řadě přešlapů s běžnými aktualizacemi. To se ale nyní mění. Koronavirová pandemie ukázala, že jsou počítače stále první volbou uživatelů, pokud jde práci a studium na dálku. V porovnání s loňským rokem totiž uživatelé tráví ve Windows 10 o 75 % více času. 

V Chipu se podíváme, co Microsoft pro Windows 10 chystá na jaro příštího roku. Chip 12/2020 je v prodeji už od 19. listopadu.

Obsah: Všechna témata Chipu 12/2020

win(1)

zdroj: MS Windows


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení