Menu
Časopis Chip

Vlastnoručně vyrobené AI-umění

Vlastnoručně vyrobené AI-umění

Vlastnoručně vyrobené AI-umění | Zdroj: Dream Studio

Umělecká díla na jedno stisknutí tlačítka, skvělé překlady textů nebo skládání hudby: to vše umožňují chytré algoritmy umělé inteligence.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 12/2022: K tomu, aby se čtyři varianty obrázku vytvořily automaticky a bez dalšího zásahu pomocí umělé inteligence, stačí nástroji umělé inteligence zadat pár klíčových slov. Zní to jako sen z budoucnosti nebo drahý koníček pro ajťáky se špičkovým vybavením? Zdaleka ne – takové ilustrace si můžete objednat přímo z webového prohlížeče a stáhnout je během několika sekund. Výsledky odpovídají profesionálním standardům a vaší fantazii se téměř meze nekladou.

V oblasti grafiky jsou v současné době populární zejména tři systémy umělé inteligence: Stable Diffusion, Midjourney AI a Dall-E 2. Open AI, vývojáři projektu Dall-E 2 (openai.com/dall-e-2), nejprve umožňovali vyzkoušet si možnosti umělé inteligence prostřednictvím čekací listiny. Nyní je ale cesta k Dall-E volná a vyzkoušet si něco „nakreslit“ může každý. Alespoň rychlý a povrchní dojem o technologii si můžete udělat také díky odlehčené verzi Craiyon. Jak tyto a další nástroje vyzkoušet a prověřit jejich schopnosti, si můžete přečíst v Chipu.

Obsah: Všechna témata Chipu 12/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení